Přestože přímo na Třebíčsku České dráhy žádnou půjčovnu nemají, tuto službu lze na některých nádražích využít.

Sezona začíná 1. dubna

„V letošním roce plánujeme zachovat půjčovny v Telči a Novém Městě na Moravě a nově otevřít půjčovnu ve Světlé nad Sázavou. Po předchozí domluvě bude však možno půjčit kolo například i v Okříškách, Třebíči, Náměšti nad Oslavou, Kralicích nad Oslavou a Moravských Budějovicích,“ informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Objednávku můžete provést telefonicky, e-mailem nebo jednoduše na webových stránkách www.pujcovnykol.cz/vysocina, kde rovněž najdete všechny potřebné informace.

Krom toho, že vám odpadnou starosti s přepravou kola na místo výletu, nabízejí České dráhy i další řadu výhod, které většinou fungují bezplatně.

„Od 1. dubna, kdy se sezona půjčování kol rozběhne, bude možná bezplatná přeprava kola na základě nájemní smlouvy po všech tratích na Vysočině až po Veselí nad Lužnicí v Jihočeském kraji a pravděpodobně i do Znojma,“ popsal další z výhod Šťáhlavský.

Na některých nádražích, na Třebíčsku, konkrétně v Třebíči a Náměšti nad Oslavou, bude možné vypůjčené kolo navíc bezplatně uschovat.

Vraťte kolo v Táboře

„Přijde mi to jako dobrá věc, vyrazit na výlet vlakem, pak se projet na kole po nějaké zajímavé cyklostezce a večer zase vlakem domů. Zvlášť pro mě, který nemá auto,“ pochvaloval si Miroslav Novotný z Třebíče.

Další výhodou je, že kolo nemusíte vůbec vracet na místě, kde jste si ho vypůjčili. A nemusí to být ani na Vysočině.

„Částečně propojíme naše půjčovny s těmi v Jihočeském kraji. Naše kola tedy půjdou vracet mimo jiné v Jindřichově Hradci, Táboře, Třeboni, Kardašově Řečici a dokonce i v Nové Bystřici,“ dodal mluvčí Šťáhlavský.