Devět minut před druhou ranní se potom v havlíčkobrodské porodnici narodil malý Antonín z Kameničky u Chrudimi. Druhý tam pak byl Jakub z Libice nad Doubravou, čas jeho narození je 3:33.

Do odpoledne pak museli na prvního letošního novorozence čekat v Pelhřimově. "První miminko roku 2021 narozené v Nemocnici Pelhřimov je holčička Anežka Budeková ze Včelnicky. Na svět přišla ve 14.52 hodin a její váha je 3680 gramů," sdělila odpoledne Alexandra Knapová z nemocnice.

Hned o třech letošních miminkách pak informovala před desátou dopoledne mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová. "První byla Sára z Třebíče, která se narodila ve 3:04 s mírami 3626 gramů a 51 centimetrů. V pět hodin ráno jsme přivítali chlapečka ze Zbilid a o 55 minut později taktéž chlapečka z Jihlavy," uvedla.

Na porodních sálech v jihlavské nemocnici se nezastavili ani na Silvestra, ten den přišlo na svět pět dětí. "Celkově se v jihlavské nemocnici narodilo loni 1371 dětí, což je o 60 více, než v roce předchozím," dodala Zachrlová. V Havlíčkově Brodě pak za loňský rok evidují 1375 porodů, při kterých se narodilo 1387 dětí.