K volebním urnám tentokrát dorazilo 71,94 procent oprávněných voličů, což o více než pět procent překonalo účast u prvního kola v roce 2018. Zájem lidí o hlasování udělal radost senátorce za Třebíčsko Haně Žákové (STAN). „Je zřejmé, že lidé volbu prezidenta berou jako svátek demokracie. Váží si jí, mají chuť rozhodnout, kdo je bude reprezentovat. Přála bych si, aby podobně vysoká účast byla u všech voleb,“ uvedla Žáková.

Ta v prvním kole volila Petra Pavla. „Pro druhé kolo je potřeba, aby se lidé za ním sjednotili, a on to šťastně dovedl až do konce,“ doplnila.

Podrobné výsledky prezidentských voleb z Třebíče najdete ZDE

Naopak třebíčský hudebník a restauratér Václav Bartoš dal svůj hlas Pavlu Fischerovi. „Doufal jsem v malý zázrak. Ale nevadí, zklamaný nejsem. Teď je potřeba, aby lidé ve druhém kole volili Petra Pavla, protože kdyby vyhrál Babiš, země se dostane na úplné dno,“ sdělil Bartoš s tím, že právě osoba Andreje Babiše je podle něj důvodem, proč lidé dorazili k volbám v tak hojném počtu. „Situace je vyhrocená kvůli němu, lidé to nebezpečí cítí, a proto je to nabudilo jít k volbám,“ zamyslel se frontman kapel Fru Fru a Kucharski.

Petra Pavla navštívila v jeho volebním štábu i neúspěšná kandidátka Danuše Nerudová
Pavel vyhrál první kolo prezidentské volby. O Hrad se utká s Babišem

Výsledky 1. kola prezidentských voleb na Třebíčsku:
1. Andrej Babiš 38,24 % (24 203 hlasů)
2. Petr Pavel 28,78 % (18 218 hlasů)
3. Danuše Nerudová 14,77 % (9 351 hlasů)
4. Pavel Fischer 8,46 % (5 353 hlasů)
5. Jaroslav Bašta 4,97 % (3 147 hlasů)
6. Marek Hilšer 2,76 % (1 747 hlasů)
7. Karel Diviš 1,35 % (855 hlasů)
8. Tomáš Zima 0,67 % (425 hlasů)
Volební účast – 71,94 %

Volební komise v okrscích napříč Třebíčskem zaznamenaly několik kuriózních situací. Například v Přeckově, kde zvítězil Pavel Fischer, přišli k volbám naprosto všichni oprávnění voliči. Účast tedy činila sto procent, přičemž jedinou vadou na kráse bylo, že jeden z jejich hlasů byl neplatný. Zajímavá situace nastala v třebíčské místní části Ptáčov, kde se první tři místa seřadila v dokonalém souladu. Zvítězil zde Petr Pavel se šestatřiceti hlasy, jen o hlas méně získala Danuše Nerudová a jako třetí skončil Andrej Babiš, kterého volilo čtyřiatřicet lidí.