„I když je pořádání plesu spojováno s pátým výročím Kadetu, tak úplně pravda to není. Chtěli jsme prostě udělat i nějakou akci pro rodiče, aby, když už nám své děti svěřují, viděli co děláme, aby si prostě přišli společně s námi zařádit a odpočinout,“ vysvětlil důvod pořádání plesu Jan Burda.


I když je plesová sezóna v plném proudu a pořadatelé se předhánějí v různých nej, má ten kadeťácký už teď několik plus navíc. Tím prvním je, že jako jediný dává rodičům možnost svěřit své ratolesti po dobu konání plesu do jejich péče.


„Připadalo mi to jako dobrý nápad nabídnout rodičům hlídání. Pokud někdo projeví zájem, bude o jeho dítě dobře postaráno. V klubovně na Hrubínce je pro malé neposedy připravena spousta her a zábavy a samozřejmě i možnost přespání. V neděli ráno nebo dopoledne si pak rodiče mohou děti zase vyzvednout. Zatím musím přiznat, že naši službu nikdo nevyužil,“ doplnil Burda. Možnost přespání nabízí Kadet i dospělákům, kteří na ples dorazí zdáli.


„Mezi návštěvníky plesu, kteří se přihlásili, máme lidi z Brna, Jihlavy i Horní Cerekve. Když si dovezou vlastní spacák, mohou se v klubovně vyspat také. Nabízíme i možnost přenocování v některém ze zdejších penzionů, ale to všechno záleží na domluvě,“ dodal Burda. A tak bude v sobotu večer Dům zahrádkářů patřit nejen členům Občanského sdružení Kadet a jeho přátelům, ale i rodičům. K tanci zahraje Orfeus a připravena je tombola a malé překvapení. V průběhu večera proběhne i dražba. Ke koupi budou fotografie z letního tábořiště.


„Pokud na organizaci plesu neproděláme kalhoty, chtěli bychom jej příští rok uspořádat opět, ale s jistotou to budu vědět až v pondělí,“ dodal s úsměvem Burda.