Nikoliv, stroj času ještě nikdo nevynalezl. To jen začal další ročník Oživeného židovského města. Akce, která se do zdejších křivolakých uliček a na malá náměstíčka hodí více než cokoli jiného. „Je to tady super! Nejvíc jsem se bavila u té scénky v řece. Ta holka musela mít pořádnou odvahu, že tam skočila v šatech,“ neskrývala své nadšení Jana Poláková, která na „ožižim“, jak této události přezdívají místní, dorazila až z Brna.

Nutno podotknout, že zmíněné herečce fandili asi všichni diváci. Ti se zájmem sledovali, zda se četnictvu podaří nejen zajistit zpět její houslové pouzdro plné prvorepublikových bankovek, ale zda dívka po vytažení z vody vůbec obživne. Poloutopenou plavkyni totiž zahrála dokonale. „Skoro jsem se bála, jestli to vůbec hraje,“ podotkla Poláková, ale pak si s úlevou oddechla. Dívka po skončení scénky vstala a s úsměvem na tváři pozdravila publikum.

Centrální školní jídelna v Třebíči.
Problémy s třebíčskou „centrálkou“: policie už nebude jídelnu vytápět

Petru Dvořákovi se zase líbila židovská hudba. „Asi musím mít židovskou krev, protože jak slyším klezmer, tak to se mnou hned začne šít. A ty tance od souboru Yocheved byly taky parádní,“ pochvaloval si mladý muž.

Je to ale jen drobný výčet toho, co lze v židovské čtvrti tento víkend vidět. Spoustu dalších překvapení pořadatelé připravili i na sobotu a neděli. Tak neváhejte a přijďte se také podívat.