„Rada města Třebíče na svém zasedání 10. ledna doporučila zastupitelům prodat poslední volný pozemek v průmyslové zóně v Rafaelově ulici. Po společnostech Wera Werk a Altreva, které již pozemky v průmyslové zóně zakoupily, podala nabídku společnost DNK systém, která provádí výrobu a montáž dřevostaveb,“ oznámila radniční mluvčí Irini Martakidisová.

Až zastupitelé na konci ledna prodej schválí, bude celá nová průmyslová zóna prodaná, aniž by se koplo do země. Zasíťování zóny má radnice v plánu na letošní rok.

„Všechny společnosti, které budou v nové průmyslové zóně působit, zaručují zaměstnanost. Jsou to třebíčské nebo regionální firmy, které nezaměstnávají sezónní zaměstnance. Vysoká poptávka a zájem společností po výstavbě v našem městě nás zavazuje k hledání dalších pozemků pro průmyslovou zónu,“ řekl starosta Pavel Pacal.

Průmyslová zóna Rafaelova o celkové výměře 8,3 hektarů je na severním okraji zastavěného území Třebíče. Umístění zóny je atraktivní zejména z logistického pohledu, díky snadné dostupnosti a napojení na dálnici D1. Výkup pozemků pro vybudování této průmyslové zóny schválili zastupitelé města v roce 2016.

Pozemky se tam prodávají aktuálně za cenu 920 korun za metr.