O prodloužení nájmu a změnu smlouvy požádal sám provozovatel. „Důvodem této žádosti je druhá etapa modernizace welness části, která se po třech letech provozu prokazuje jako silně poddimenzovaná,“ sdělila Deníku mluvčí města Irini Martakidisová.

Zóna wellness má být rozšířena na dvojnásobnou kapacitu, což představuje investici zhruba osm milionů korun. „Na tyto peníze si provozovatel vyřizuje investiční úvěr, pro jehož získání musí zaručit garanci trvání nájemního vztahu, vázaného na areál,“ sdělila mluvčí.
V zóně wellness fungují nyní tři sauny, parní lázeň, vnitřní ochlazovací bazén či venkovní ochlazovací whirlpool.

K ledárně se lidé dostanou také zámeckým příkopem, kterým povede nově vybudovaná mlatová cesta.
Třebíč otevře prostorově ohromující zámeckou ledárnu

Firma Yashica provozovala ještě do konce loňského roku plavecký areál se společností TTS, ta však ze sdružení nečekaně vystoupila. Šéf TTS Richard Horký svůj krok vysvětlil množstvím aktivit v teplárenském byznysu v zahraničí. Městská rada proto před Vánocemi rozhodla, že všechny závazky plynoucí z dlouhodobé smlouvy mezi městem a sdružením Laguna bude od 1. ledna 2017 plnit pouze firma Yashica. Provozovatel platí nájemné ve výši 800 tisíc korun ročně, město mu však poskytuje roční dotaci na provoz ve výši 7,77 milionu korun.

Ze stromu se ve středu krátce po poledni odlomila silná větev. Její větší část se zabodla do země, další menší přepadla přes zídku do ulice Pod Zámkem na buňku, která při hudebních festivalech slouží jako sociální zázemí pro účastníky.
OBRAZEM: Vítr rozlomil mohutný javor u baziliky