Huráliga je celorepublikový projekt, který spojí sportovce z různých koutů Česka. „Jedná se o projekt, který má za cíl spojit všechny amatérské sportovce z celé republiky v různých sportech do jedné velké komunity. Toho bychom rádi docílili organizováním dlouhodobých sportovních lig. Prozatím otevíráme ligy v badmintonu, plážovém volejbalu a tenisu. V budoucnu bychom rádi přidávali jak sporty, tak města, ve kterých se budou ligy hrát,“ říkají zakladatelé projektu Ondřej Krejčí a Břetislav Krček.

Podle zakladatelů si v Hurálize zahraje každý, kdo má daný sport rád, bez ohledu na to, jak profesionální je nebo jak dlouho hraje. „Výhoda našeho systému spočívá hlavně v jednoduchosti. Každý týden losujeme jedno kolo ligy a hráčům určujeme, s kým budou hrát. Díky švýcarskému systému losování, který vybírá pro los hráče podobné výkonnosti, si zahraje jak úplný amatér, tak hráč, který již nějakou dobu hraje. Vždyť v Ústí nad Labem organizujeme ligy ke spokojenosti pěti desítek hráčů již sedm let,“ dodávají Krejčí a Krček.

Huráliga je podle nich ideální příležitost pro amatérské sportovce poznat nové, stejně nadšené sportovce z okolí. Seznam všech otevřených lig najdete na www.huraliga.cz. Seznam není konečný a v případě zájmu jsou organizátoři ochotní jakékoliv město přidat. 

IVANA ŘÍHOVÁ