Zámecká slavnost ve Valči
Je tomu už pět let, co se znovu otevřel zrekonstruovaný zámek ve Valči. V pátek 6. července se uskuteční oslava tohoto výročí. Nabitý program, taneční choreografie, Železný Zekon, skákací hrad, pohádková cesta a vystoupení kapel Valchagenk, AG Flek a Druhá Tráva, to všec a ještě mnohem víc bude připraveno po celé odpoledne pro děti i dospělé.

Noční prohlídky náměšťského zámku
Náměšťský zámek po dva večery ožije díky divadlu Exulius. Návštěvníci budou v průběhu nočních prohlídek sledovat okolo odehrávající se detektivní příběh z doby první republiky, kdy se někteří pro dosažení svých cílů neváhali zaprodat zločinu. První prohlídka je v pátek i sobotu vždy od 18 hodin a poté každou hodinu.

Pálovská neckyáda
Na rybník Lukavec v Pálovicích v sobotu 7. července vypluje hned několik netradičních plavidel, které budou soutěžit, které z nich je vůbec nejnápaditější a hlavně, které na vodě vůbec vydrží. Zábavnou podívanou si budeme moci vychutnat od 14 hodin.

Hrajeme si s Besipem v Jaroměřicích
Město Jaroměřice nad Rokytnou se snaží často připravovat akce pro děti na dopravním hřišti, aby se seznámily s pravidly silničního provozu a hlavně s bezpečností na silnicích i mimo ně. V sobotu 7. července budou pro děti opět od 15 hodin připraveny kvízy, dopravní testy, půjčovna šlapacích autíček a drobné dárečky.