Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodej nemovitostí zatím vázne

Třebíč - Nad budovou bývalého třebíčského kina Moravia visí znovu otazník. Pražská společnost, která ji měla koupit, připustila, že zatím nesehnala potřebný úvěr.

7.11.2011 2
SDÍLEJ:

Kino Moravia bylo postaveno roku 1919.Foto: DENÍK/ Luděk Mahel

Městu se nedaří ani prodej dalšího majetku. Někdejší budovu zdravotnické školy na Hasskově ulici neprodalo ani po slevě. Prodat se podařilo objekt, kde sídlí hotel Winkler. V aukci budovu ale nevydražil provozovatel hotelu, který o odkup několikrát žádal.

Třebíč se snaží rozprodat nepotřebné nemovitosti. Jak už dříve prohlásil místostarosta Pavel Pacal, je tomu tak i proto, že bude třeba peněz na pokrytí nečekaných či problematických výdajů.

„Město doposud nedostalo ani korunu z Evropské unie za tělocvičnu (v ZŠ Horka Domky pozn. red.), protože stále není ukončeno vyšetřování pana Outulného protikorupční policií. Nicméně z vlastních prostředků města je tělocvična zaplacena. Pak jsou tu dvě žaloby Bono Publico a insolvenční správce. Ani o jednom se zatím nerozhodlo,“ připomněl Pacal s tím, že majetek se neprodává pouze kvůli těmto skutečnostem, ale hlavně proto, aby zbytečně nechátral.

Kino se bude prodávat znova

Smlouva na prodej bývalého kina Moravia měla být uzavřena už do 20. října, ale zatím nebyla. Odkoupit tento objekt měl jediný zájemce pražská akciová společnost Red Stripe.

Ta měla záměr přebudovat kino na moderní společenské centrum, kde by zaměstnala kolem dvacítky lidí.

Plány se společnosti hatí, protože se jí nepodařilo včas vyjednat nemalý úvěr u bank na celkovou rekonstrukci objektu. Potvrdil to v sobotu předseda jejího představenstva Pavel Tejc.

Podle něj se kvůli současné hospodářské situaci bank vyjednávání s finančními institucemi značně ztížilo.

„Chceme o všem jednat s městem,“ prohlásil Pavel Tejc s tím, že se pokusí s městem najít řešení. Společnost Red Stripe nabídla městu za prodej kina částku 8,95 milionu korun, což je téměř o 50 tisíc korun více než byla nejnižší akceptovatelná cena.

„Město s penězi za kino Moravia nepočítalo do rozpočtu, ale do volných prostředků. To znamená, že tato situace finanční plány města neohrozí,“ ubezpečil místostarosta Pavel Pacal.

„Vypršela lhůta. Peníze, které měli u nás uloženy jako kauci, jim propadly. Jde o padesát tisíc korun. Nadále ale mají o budovu eminentní zájem,“ uvedl Pacal. Podle něj bude město muset vypsat nový záměr prodeje. Do něj se bude moci přihlásit i výše zmíněná pražská společnost.

Zájemci o odkup nemovitostí z majetku města se nehrnou ani v případě budovy někdejší zdravotnické školy na Hasskově ulici. Město stavbu v ochranném pásmu památkové zóny nabízelo ve výběrovém řízení obálkovou metodou, v první fázi za nejnižší akceptovatelnou cenu 10,08 milionu korun. Prodej se nezdařil ani na druhý pokus se snížením nejnižší akceptovatelné ceny na 7,5 milionu korun.

Prodej na třetí pokus

Vzhledem k tomu, že se do vyhlášeného výběrového řízení nikdo nepřihlásil, navrhli uplynulý čtvrtek zastupitelé třetí pokus. A sice s tím, že cenu sníží na částku kolem 5,6 milionu korun.

Podle realitních makléřů má budova těžko využitelný prostor bez toho, aniž by došlo k poměrně nákladné rekonstrukci interiérů. „Proti šesti milionům korun za prodej budovy, kde je hotel Winkler, který by se přestavovat nemusel, je to dosti výrazný rozdíl,“ poznamenal jeden z místních realitních makléřů.

Budovu v Nezvalově ulici, v níž sídlí hotel Winkler, se městu podařilo prodat v aukci. Nikoliv současnému provozovateli hotelu.

„Co bude dál, nevím. Bude teď záležet, jak se dohodnu s novým majitelem. Prodej budovy jsem vyvolal já. O odkup budovy jsem žádal takřka každé volební období, vyjma snad jednoho. Přihlásil jsem se, že mám o budovu zájem, i u současného vedení města. Přišli za mnou s tím, že mi budovu nemohou prodat přímo, ale musí na to vyhlásit výběrové řízení nebo aukci,“ zmínil provozovatel a spolumajitel hotelu Miroslav Winkler. S městem má uzavřenu smlouvu o pronájmu budovy do listopadu příštího roku.

V aukci se Winklerovi budovu vydražit nepodařilo, koupila ji pražská firma Solaster spol. s r. o. Jednatelka firmy Solaster Naděžda Vrbková Deníku včera řekla, že zatím nemá zájem sdělovat žádné informace.

Autor: Eva Bártíková

7.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení