„Největší akcí v roce 2020 má být rekonstrukce Táborské ulice, bude se dělat komplet nová včetně vodovodu a kanalizace, město udělá nové chodníky a osvětlení,“ prozradil třebíčský místostarosta Vladimír Malý, který má dopravu v Třebíči na starosti. Práce se dotknou úseku od kruhového objezdu po obchod Jednoty.

Město spraví při menším dopravním omezení Znojemskou ulici, která je letos pod náporem tisíců aut kvůli objížďce. Hovoří se o opravě Spojovací ulice, pokud dobře dopadne výběrové řízení na dodavatele prací.

V příštím roce nemusejí řidiči po letech nervů čekat dopravní komplikace na průtahu, státní silnici I/23. „Uvnitř Třebíče neplánujeme na rok 2020 žádnou stavební akci,“ informovala ředitelka jihlavského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic Marie Tesařová.

Na frekventovaných silnicích poblíž Třebíče už se podle informací Deníku projednávají pro příští rok rekonstrukce jednoho úseku na výpadovce na dálnici D1, tedy na krajské silnici II/360 v oblasti u Rudíkova. Víceméně jistá je rekonstrukce silnice z Třebíče do Moravských Budějovic v úseku Střítež – Výčapy.