Přišli o domov. Rodině Pekárkových z Kramolína na Pelhřimovsku vzal během několika hodin oheň vše, na čem jim záleželo. Událost byla o to tragičtější, že se stala krátce po Vánocích.

Jejich osud nenechal chladným spolumajitele Rodinného pivovaru Bernard Stanislava Bernarda. „Z každého lahvového nebo sudového piva, které se prodalo v naší značkové prodejně v Humpolci, jsme dali korunu bokem,“ přiblížil mluvčí pivovaru Radek Tulis myšlenku, jak zmíněné rodině pomoci.

Pivovaru spolu se zákazníky se tak podařilo vybrat částku 217 784 korun, kterou jim symbolicky předali v pondělí 3. května. „Já nemám slov. Je to dojemné cítit takovou podporu. Nečekali jsme to a díky vám budeme moci stavět,“ vyznal se ze svých pocitů Daniel Pekárek, hlava rodiny.

A nešlo o jen tak ledajaké předání. Zazpíval jim u toho český zpěvák Kamil Střihavka se svou skupinou Leaders!, který v novém návštěvnickém centru Bernardu natáčel akustický koncert. „Mohli jsme k Pekárkovým zajet jen s šekem nebo je pozvat k panu Bernardovi do kanceláře, ale řekli jsme si, že je exkluzivně pozveme k nám do zbrusu nového návštěvnického centra,“ prozradil Tulis.

Na záznam se lidé mohou podívat 17. května. „Už podruhé jsme museli z epidemických důvodů přeložit oblíbený Bernard Fest. Proto jsme se rozhodli fanouškům nabídnout alespoň drobnou náhradu,“ vysvětlil Tulis.

Pekárkovi přišli o dům 27. prosince poté, co jim bouchla kamna. Požár se tehdy kvůli velmi silnému větru rozšířil velmi rychle. „Během necelé hodiny jsme jako rodina přišli úplně o vše, co vám tvoří domov,“ posteskla si tenkrát jedna z dcer, Anna Pekárková.

Škodu hasiči odhadli na dva miliony korun. „Na následky požáru zemřela i milovaná kočka, která do poslední chvíle bojovala o život v tatínkově náruči,“ svěřila se smutně Anna Pekárková.