Nabídka letních kurzů je opravdu široká a místa nejsou ani zdaleka obsazená. „Stačí nám, když se přihlásíte pracovní den předem,“ říká Leopold Šimeček z Akademie Jana Amose Komenského, která nabízí intenzivní kurzy angličtiny, němčiny a italštiny.


K výuce si můžete vybrat ale také exotičtější jazyk. „Pokud se sejde dostatečný počet zájemců, tedy alespoň tři, tak jsme schopni vyučovat jakýkoli jazyk. V Třebíči je největší zájem o angličtinu. V naší ostravské pobočce se ale například hodně lidé ptají po japonštině,“ vysvětluje Jana Drozdová z Jazykové školy Miramare.


Prázdniny nenabízí jenom zdokonalení v cizojazyčné konverzaci. „V posledních letech v Třebíči hodně stoupá zájem o kurzy potápění. Je to třiceti až padesáti procentní nárůst. V jiných městech poptávka stagnuje,“ upozorňuje instruktor potápění Petr Lukášek.

Neobvyklý trend si vysvětluje stoupající kupní silou Třebíčanů. Ani na přihlášku k této aktivitě ještě není pozdě. „Do kurzu pro začátečníky nabíráme dva až tři frekventanty, termíny si domlouváme individuálně,“ doplňuje Lukášek.


Naučte se přežít


Další adrenalinový zážitek poskytuje Jiří Indrovič. „Během příštích čtrnácti dnů budu na Dalešické přehradě pořádat military kemp zaměřený na některé vojenské aktivity. Jinak pořádám například kurzy sebeobrany, slaňovaní nebo kurz přežití,“ jmenuje Indrovič.


Namalovat si tričko nebo si uplést ošatku vás naučí o prázdninových víkendech v Třebíčském centru. „Kurzy většinou probíhají celý rok, ale hlásí se do nich převážně děti. O prázdninách k nám přicházejí hlavně dospělí,“ poznamenává Lucie Nováčková. „Lidé k nám mohou přijít i bez závazné přihlášky, nemáme žádný strop pro počet účastníků,“ přiznává Nováčková a dodává, že k rukodělným aktivitám většinou usedají maminky menších dětí.

PETRA PISKOVÁ