PŘIBYSLAVICE – HROTOVICE 1:0
V prvním poločase vyrovnaného utkání měly týmy po jedné tutovce, obě po chybě obrany a bez využití. Po změně stran držely Přibyslavice míč častěji na kopačkách, ale do vyložených šancí se přes dobře bránící Hrotovice nedostaly. Zápas rozhodl nejzkušenější hráč Matějek, který byl faulován a nařízenou penaltu sám proměnil. V závěru mohl ještě zvýšit Lopatář, který tváří v tvář brankáři Fialovi neuspěl.

Góly: 72. Matějek (PK). Rozhodčí: Novotný. ŽK: 4:5. ČK: 0:1 (65. Novák). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Přibyslavice: Novák – Picmaus, Karafiát, Kopeček, Skrobikowski - Venhoda, Svoboda (46. L. Matějek), M. Matějek, Šárka (80. Kovář) - Škorpík (88. Štveráček), Lopatář. Hrotovice: R. Fiala – Škoda, Pekárek, Virgl - Dvořák, Kučera, Novák, Horák, Pokorný - Hadraba, Blatný.

TŘEBELOVICE – VLADISLAV 1:3
První půle přinesla divácky atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách. Hosté v 16. minutě vedli po chybě soupeře, kterou potrestal Veleba. Domácím na odpověď stačila čtvrthodina, po které vyrovnal Novotný. Ihned po změně stran vrátil Vladislavi vedení Vyletěl. Od této chvíle hosté na hřišti dominovali a soupeře takřka k ničemu nepustili. V závěru přidal pojistku Chalupa.

Góly: 30. Novotný – 16. Veleba, 47. Vyletěl, 83. Chalupa. Rozhodčí: Holý. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Třebelovice: Nesiba – Kabelka (79. Vala), Kotačka, Čurda, Krula - R. Jurka (87. Skoumal), J. Jurka, Máca, Janíček - Rakušan, Novotný. Vladislav: Nejerál – Otruba, Krátký, Hrůza, Paločko – Chalupa - Veleba (80. Slíva), Orálek, Ciprys, Vyletěl (87. Číhal) - Hort (67. Petz).

ČEZ varuje zákazníky před falešnými obchodníky

PYŠEL – H. ÚJEZD 0:1
Úvodních deset minut se hrál oboustranně vyrovnaný fotbal. Poté se prosadili brejkem, který zakončil Smažil, hosté. Od té doby se Horní Újezd soustředil na defenzivu. Domácí se ve zbývajícím čase snažili překonat obranou hráz soupeře, ale bez úspěšně.

Góly: 10. Smažil. Rozhodčí: Libor Svoboda. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Pyšel: Teplý – R. Šoukal, Adam (46. F. Dvořák), L. Tůma, Šabacký - Hadraba, Skryja, O. Tůma, Nováček - J. Tůma (78. Kudrna), Sobotka. Horní Újezd: Hradecký – Přibyl, Martin Veselý, Pavlík, Durda, Sláma, Smažil (28. Marek Veselý), Novotný, Čermák, Pivoňka (59. Macháček), Václavek.

CHLÍSTOV – LIPNÍK 2:2
Domácí začali aktivně, diktovali tempo a měli několik šancí. Hosté hrozili jen z ojedinělých brejků. V 15. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře Hruška a při samostatném úniku nedal brankaři Skoumalovi šanci – 1:0. Chlístov byl poté ještě aktivnější, ale několik příležitostí nevyužil. Až před pauzou byl na vápně faulován Hruška, který se ujal exekuce přímého kopu a přesnou střelou k tyči zvýšil.

Druhý poločas už hostitelé tak aktivní nebyli a tohoto Lipník využil. Domácí zpočátku podržel gólman Mastný. Jenže v 78. minutě při snaže odehrát míč na roh vstřelil vlastní branku Brestovský. V nastaveném čase pak fauloval v pokutovém území Svoboda a z nařízené penalty zařídil remízu Jaroslav Brabenec.

„Dva rozdílné poločasy, v prvním jsme diktovali hru my. Soupeře jsme jasně přehrávali a ve druhé půli tomu bylo naopak. V dobře rozehraném utkání jsme si ztrátu dvou bodů zavinili sami. Zejména proto, že jsme přestali aktivně napadat, vytratila se kombinace, začali jsme nakopávat míče a ty v předních řadách neudrželi. I když soupeř vyrovnával až v samotném závěru, je třeba říci, že vcelku zaslouženě. Dělba bodů je vzhledem k průběhu hry spravedlivá,“ hodnotí chlístovský kouč Milan Špaček.

Góly: 15. a 38. Hruška – 87. Tretera, 90. J. Brabenec (PK). Rozhodčí: Kalina. ŽK: 0:3. Diváci: 85. Poločas: 2:0. Chlístov: Mastný – Nováček (66. Patočka), Brestovský, Hrbáček, Zerzánek - Uhlíř (76. Granát), Rygl, Kocmánek (83. Brestovský), Kovář - Hruška, Svoboda. Lipník: Skoumal – Tretera, Krotký, Matoušek, Kisela, Rohony, Macháček (57. Fňukal), Šťáva, J. Brabenec, Žák (46. Jonáš), T. Brabenec.

Obyvatelé Číměře uklízeli okolí Dalešické přehrady.
Lidé z Číměře čistili okolí přehrady. Nalezli i nádrž z auta

VÝČAPY – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B 0:2
Souboj celků ze středu tabulky vyzněl jednoznačně pro rezervu Náměště-Vícenic. Skóre otevřel v 10. minutě po hrubé chybě Eliáš. Hosté se od vstřelené branky snažili rozkouskovat hru. Výčapy spoléhaly na nakopávané balóny, ale stopeři si věděli rady. Po změně stran pojistil vítězství Rabušic. „Byli jsme bezzubí,“ mávl rukou výčapský trenér Jaroslav Bartes. Jeho svěřence soupeř předskočil v tabulce.

Góly: 9. Eliáš, 55. Rabušic. Rozhodčí: Macek. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Výčapy: Trojan – Dolák, Nikrmajer, L. Jeleček (82. Kopeček), J. Jeleček (46. Macek), Kafka, Matěj Semerád, D. Matoušek (46. T. Matoušek), Pánek, Kašpárek (81. Vrchota), Loucký (46. Martin Semerád). Náměšť-Vícenice B: Bednář – Lokaj, Veselý (46. J. Tržil), Sobotka, Anna, Franěk, Rabušic (61. Křivánek), Kopuletý, Eliáš, T. Tržil (56. Tomek), Sedlák.

JEMNICKO B – BLATNICE 0:3
Marodkou oslabené mužstvo domácích nedokázalo vzdorovat favorizované Blatnici. Od úvodního výkopu byli hosté aktivnější, vytvářeli si šance, naopak rezerva Jemnicka se neudržela na míči a byla všude o krok později. První branku vsítil ve 37. minutě Šimek. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Hosté nadále dominovali a v 57. minutě zvýšil Sova. Výsledku pak dal konečnou podobu Michal Trnka.

Góly: 37. Šimek, 57. Sova, 75. M. Trnka. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Jemnicko B: T. Tesař – Smetana (66. Bártů), Křivánek, Niederhofer, Sevelda (47. Anděl), Nikrmajer, Kalášek, Nevrkla, K. Tesař, Komenda (22. Grün). Blatnice: Holík – Svoboda, Hutař, Šabatka, Karásek, Sova (82. Dušek), Šimek, J. Trnka, M. Trnka, Lojka, Karásek.

OPATOV – STUDENEC 1:2
V souboji posledních týmů v tabulce byli vzhledem k současné formě favorité domácí. Utkání mělo především bojovný nádech, ani jeden z týmů příliš pohledný fotbal nepředváděl. Hosté byli v soubojích o něco důraznější, a proto měli optickou převahu. V 52. minutě vstřelil první branku Opatov. Studenec ale s odpovědí neotálel a za minutu bylo srovnáno. Kolem 70. minuty po sporné situaci ve vápně rozhodčí nenařídil penaltu pro domácí, což se nakonec ukázalo jako klíčové. V samotném závěru se prosadil hostující Nováček a bylo rozhodnuto.

Góly: 52. Jirka – 53. Kříž, 89. Nováček. Rozhodčí: Pintér. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Opatov: Kšír – R. Kabelka, Konečný, Horáček, Malík, Čučelin, Pokorný, L. Kabelka, Jirka (83. Kružík), Švaříček (29. Daniel), Čurda. Studenec: Hájek – Vrba, Chalupa (46. Nováček), Kučerňák, Holoubek, K. Mrňa, Rousek, Nejedlý (55. Komárek), M. Mrňa, Kříž, Ferda.