První trest za konflikt radních Třebíče s reportéry ČT padl. Srážka z platu

Důvod? Na přítomnost reportérů a natáčení pořadu pro ČT představenstvo města předem neupozornil. Prohřešek s ním měla projednat jeho nadřízená, vedoucí odboru vnitřních věcí Jitka Tobolková. „K tomu se vyjadřovat nebudu, je to personální záležitost, kterou by si měla každá organizace vyřešit vnitřně,“ vzkázala včera. Ve stejném duchu se vyjádřilo i další osazenstvo radnice.

Ivan Přibík s nimi souhlasí. Jak připomněl, neví, kdo tyto informace tisku poskytl. „Je mi velmi nepříjemné celou věc veřejně ventilovat. Bohužel stalo se a v novinách se to objevilo,“ konstatoval.

Nicméně sdělil, že s postihem nesouhlasí, vedení radnice hodlá předat své písemné stanovisko. Proti „důtce“ protestuje ze třech důvodů. Zaprvé: Zastupitelstva jsou veřejná, každý přítomný si může pořídit záznam. Za druhé: Přítomnost novinářů a případně televize je v Třebíči ustálenou praxí, členové zastupitelstva jsou na to zvyklí. A zatřetí: Od radních nikdy nedostal oficiální pokyn, aby na přítomnost televizních reportérů upozornil. Přesto byl nyní potrestán.

Mašek zatím nezaplatil

Finanční postih zřejmě čeká ještě místostarostu Miloše Maška, který se dopustil přestupku proti občanskému soužití. Tak vyhodnotila jeho chování vůči štábu ČT třebíčská policie. Místostarosta by měl zaplatit pokutu v maximální výši tři tisíce korun. „Zatím jsem nic nezaplatil, ani nemám v této věci žádné nové informace,“ sdělil včera Mašek.

Zmíněný konflikt mezi reportéry České televize a zástupci města Třebíče se odehrál v říjnu po zasedání zastupitelstva. Reportéři při natáčení pořadu o kauze Vídeňský rybník narazili na neochotu a aroganci radních.