Tragédie se stala krátce po deváté hodině. Zraněný muž navzdory rychlému převozu do nemocnice kolem poledne zemřel. „Na místo ihned vyjeli policisté, kteří začali s prověřováním všech okolností, za kterých ke smrtelnému poranění došlo," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policistům se zatím nepodařilo zjistit, z jaké konkrétní zbraně smrticí výstřel vyšel. Napovědět by měla i nařízená soudní pitva. Honu se zúčastnilo pětatřicet myslivců. Šlo o takzvanou naháňku, většina účastníků honu byla bez pušek. „Střelnou zbraň mělo nanejvýš deset účastníků honu," doplnila informaci policejní mluvčí s tím, že zatím nikdo nebyl obviněn.

Policisté už vyloučili, že by se na tragédii podepsal alkohol. „Všichni účastníci honu se podrobili orientační dechové zkoušce s negativním výsledkem," potvrdila Čírtková.

V Kněžicích měli o poslední listopadové sobotě pořádat tradiční poslední leč, plánovaná zábava byla podle dostupných informací zrušena. „To, co se stalo, je velká tragédie pro celé Kněžice. Sám jsem se informace dozvídal postupně během sobotního odpoledne, ale s rodinou jsem se ani já, ani starosta zatím nespojili," poznamenal místostarosta Kněžic Jiří Kvasnička.

Muž, jehož nešťastný výstřel tragicky zasáhl, pracoval v mysliveckém sdružení řadu desetiletí.

Podle informací Deníku se v Kněžicích v posledních letech nároky na bezpečnost během mysliveckých honů zpřísnily, hony tam připravovali s maximální zodpovědností.

Zpráva o smrti na honu zasáhla i funkcionáře jihlavského okresního mysliveckého spolku, který na Jihlavsku eviduje 103 mysliveckých sdružení. „Za posledních více než deset let jde sice na Jihlavsku teprve o druhý případ, kdy došlo při honu k postřelení člověka, ale i tak to v první řadě vnímáme jako velkou tragédii," reagovala jednatelka jihlavského okresního mysliveckého spolku Marie Deržmíšková.

Pokud se prokáže, že tragédie má konkrétního viníka, hrozí mu za usmrcení z nedbalosti až tři roky vězení.