Den dětí se bude konat v neděli 27. května od 14.00 do 17.00 hodin v okolí DDM Třebíč a Alternátoru na ulici Tomáše Bati. Alternátor ve spolupráci s Českou společností pro větrnou energii připravil speciální komentovaný program na své unikátní projekční kouli zaměřený na využití větru coby zdroje energie, výstavbu větrných elektráren a podobně. Promítat se bude dvakrát, a to ve 13.00 a v 15.00 hodin.

Společnost E.ON udělá radost nejen dětem, ale i tatínkům, protože kromě netradiční lezecké stěny a skákacího hradu do Třebíče přiveze také elektrickou koloběžku a elektromobil Tesla, v němž se zájemci budou moci zdarma svézt.

Ilustrační foto.
U třebíčské baziliky se uskuteční misijní pouť

Den dětí začne oficiálně ve 14.00 hodin, kdy pozvaní hosté přivítají malé i velké návštěvníky, ale také pokřtí dětskou knihu, kterou v průběhu loňského podzimu a letošního jara připravoval Alternátor společně se společností E.ON a městem Třebíč. „Jmenuje se Příběh chytrého města a odehrává se právě v Třebíči, které se stále více mění v takzvané smart-city. Hlavní hrdinové příběhu navštíví při svém letním putování Třebíč včetně Alternátoru. Kniha bude ihned po křtu k dispozici malým i velkým čtenářům, děti o ni budou i soutěžit,“ oznámil mluvčí centra Milan Krčmář.

Odpolednem bude provázet moderátor Milan Řezníček. Loni na akci zavítalo přes dva tisíce návštěvníků.