Předchozí
1 z 12
Další

Převrácený na boku skončil čtyřiadvacátého února po dopravní nehodě kamion na 161. kilometru dálnice D1 směrem na Brno poblíž Velké Bíteše na Žďársku. „Nákladní auto leželo ve středových svodidlech. Kamion zasahoval na Brno do levého jízdního pruhu a ve směru na Prahu také na levý,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Řidic byl cizinec a měl pouze malé oděrky v obličeji, nebyl pod vlivem alkoholu. Muž podle policistů na malou chvíli usnul a přejel přes zpevněnou krajnici vpravo částečně mimo komunikaci. Tam strhnul řízení vlevo a najel na středový pás, kde došlo k proražení svodidel a převrácení jízdní soupravy na levý bok.

Vozidlo bylo naloženo dvaceti tunami masa, který bylo nutné přeložit. Odtahová služba kamion postavila na kola.

PODÍVEJTE SE I NA DALŠÍ KURIÓZNÍ SITUACE:

Zdroj: Deník/Tomáš Valaškovčák

Na západním konci Třebíče, na výpadovce ve směru na Jihlavu a České Budějovice, se patnáctého března převrátil kamion s polskou poznávací značkou.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Nákladní prostor auta byl plný dřevěných trámů. Podle stop bylo patrné, že sjel ke krajnici, která se s ním utrhla.

Proboha, co to předvádí, tak komentovali nevěřícně kolemjdoucí počínání řidiče kamionu třetího května na parkovišti osobních aut naproti hotelu Slunce. Řidič zřejmě zabloudil.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Nějakou záhadou se řidič ocitl na parkovišti pro osobní auta a snažil se parkovištěm prokličkovat ven. Vůbec mu nevadilo, že parkoviště bylo plné a může někoho ohrozit nebo mu poškodit vůz. Záhon, který mu stál v cestě lehce rozdrtil.

Jeho cílem bylo zřejmě projet přes chodník a dostat se zpět na silnici. Na místo dorazila městská policie a řidiče usměrnila.

Provoz na třebíčské Bráfově třídě loni v červenci zcela zastavila nehoda traktoru, který za sebou vezl vlečku s obilím. Nedaleko evangelického kostela se vlečka převrátila a obilí se vysypalo na vozovku. „Je toho sedm tun,“ sdělil tehdy řidič traktoru, který si nepřál uvést své jméno.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

K nehodě zřejmě došlo kvůli prasklé pneumatice. „Přímo tu havárku jsem neviděl, ale je to jasné. Vidíte všude kolem ty kusy gumy? A támhleta pneumatika je přece roztržená,“ ukazoval Martin Krška, který se zastavil na chodníku, odkud pozoroval vyšetřování nehody.

Ta byla navíc zdvojnásobena incidentem, který způsobil řidič přijíždějícího kamionu. Ten se chtěl otočit na křižovatce u Střelkovy ulice, při couvání však návěsem narazil do zaparkovaného osobního auta. Jeho majitel tak musí počítat s výměnou zdemolované zadní části a zadního okénka.

Dlouhé čtyři hodiny trvalo vyprošťování polského kamionu, který před čtyřmi lety uvízl v těsných uličkách poblíž centra v Chotěboři na Havlíčkobrodsku.

Zdroj: Deník/ Roman Martínek

Podle informací Deníku se řidič kamionu až příliš spoléhal na navigaci. Když pak uvízl mezi domy, nemohl tam, ani zpět.

S vyproštěním tahače s návěsem pomohla firma s těžkou technikou. „Řidič nákladní soupravy vjel na úzkou komunikaci, kde narazil levou částí návěsu do části střechy rodinného domu. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vykázala negativní výsledek. Místo nehody dopravní policisté zadokumentovali a provedli šetření. Řidič se dopustil přestupkového jednání, za což mu byla uložena v příkazním řízení pokuta,“ uvedla k případu policejní mluvčí z Vysočiny Stanislava Miláčková.

Hektické dny zažil osmého března sedmapadesátiletý cizinec na Třebíčsku. Nejprve opilý havaroval s kamionem mezi Okříškami a Krahulovem. Poté střízlivěl na záchytné stanici. A následně odešel od soudu ve zrychleném řízení s podmínkou, zákazem řízení a vyhoštěním.

Vyprostit nákladní soupravu a dostat ji zpět na silnici se podařilo až kolem půl páté odpoledne.Vyprostit nákladní soupravu a dostat ji zpět na silnici se podařilo až kolem půl páté odpoledne.Zdroj: Policie ČR

Řidič jel kamionem značky Renault s návěsem po silnici mezi Okříškami a Krahulovem. U Petrovic vyjel mimo silnici, kde auto zůstalo stát v příkopu. „Vzhledem k naklonění automobilu musela být souprava za použití další techniky zajištěna a upevněna tak, aby se nepřevrátila,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté dali řidiči dýchnout a nestačili se divit. Naměřili mu 2,72 a 2,84 promile alkoholu. „Opilého cizince zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ doplnila mluvčí.

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek boural u Velké Bíteše, pár ze škodovky odvezla sanitka do nemocnice

Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení. „Soudem mu byl uložen trest odnětí svobody s podmíněným odkladem se zkušební dobou dvou let, zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dva roky a tříletým vyhoštěním z České republiky,“ dodala Kroutilová.

Perné chvilky zažil za volantem kamionu cizinec, který v lednu uvízl s návěsem u trati v Adamově na Blanensku. S autem skončil v těsné blízkosti železniční stanice Adamov zastávka. Ve stoupání k peronu se nemohl otočit.

Kamion v Adamově uvízl u trati. Cizinec bloudil po lesní cestě.Kamion v Adamově uvízl u trati. Cizinec bloudil po lesní cestě.Zdroj: Se souhlasem Martina Černého

Podle všeho jel v neznámém terénu slepě podle navigace po lesní cestě. „Snažil se s návěsem vytočit a nějak vycouvat, ale to se mu nepovedlo,“ řekl Deníku Rovnost jeden z místních Martin Černý.

Zbloudilý kamion cizího dopravce zavedla na místo podle železničářů špatná navigace. Poškození označili po kontrole jako zanedbatelná.

Průjezd nákladního auta Slavkovem u Brna skončil vloni v dubnu převrácením na hřbitovní zeď.

Zdroj: Policie ČR

„Při vysypávání nákladu se převrátil návěs s tahačem. Poškozena byla hřbitovní zeď s kolumbáriem," popisoval situaci policejní mluvčí David Chaloupka.

Kvůli poškození kolumbária si museli pozůstalí urny dočasně odvézt domů. Rekonstrukce poničené hřbitovní zdi začala ve Slavkově letos.

Třetího června se pod viaduktem u hlavního nádraží v Brně stala velice kuriózní nehoda, která se však netýkala kamionu ale autobusu. Zasekl se tam i s cestujícími. Za volantem seděl italský řidič, který měl namířeno na parkoviště poblíž hotelu Grand.

Italský řidič autobusu uvízl pod mostem v Brně. Musel si vypustit pneumatikyItalský řidič autobusu uvízl pod mostem v Brně. Musel si vypustit pneumatikyZdroj: Tomáš Tetur

Celou situaci vyřešil vypouštením pneumatik, které snížily výšku autobusu. Dopravu na místě pomáhali usměrňovat strážníci.

„Naše hlídka navigovala ostatní řidiče po tramvajových kolejích. Škoda žádná nevznikla," sdělila Deníku mluvčí Městské policie Jana Pokorná. 

Komplikace v dopravě způsobil šestého června řidič kamionu na Pálavském náměstí v brněnských Vinohradech nedaleko zastávky městské hromadné dopravy.

Silnici zablokoval řidič kamionu při nepovedeném couvání v Brně na Vinohradech.Silnici zablokoval řidič kamionu při nepovedeném couvání v Brně na Vinohradech.Zdroj: Městská policie Brno

Za nepovedeným manévrem mohla zřejmě stát neznalost prostředí nebo špatný odhad. „Podle sdělení svědka řidič kamionu při couvání přejel přívěsem přes zídku a tažnou částí nákladního auta nad ní zůstal zaklíněný. Přivolaná hlídka zjistila, že obvodová zídka je poškozená,“ sdělila za Městskou polici Brno Jana Pokorná.

Doplnila, že odtržená zůstala i dlažba, která kryla horní část zídky. „Tahač byl opřený o zídku a zadní část nákladního auta zasahovala do silnice tak, že byla neprůjezdná,“ popsala Pokorná. Nepovedený manévr měl na svědomí rusky hovořící řidič kamionu. Událost si převzali policisté..

To snad není možné. Jak se sem dostal? Cyklisté, kteří před třemi lety projížděli po vyhlášené trase mezi Adamovem a Kateřinským mostem, jen nevěřícně kroutili hlavami. Na lesní cestě kolem řeky Svitavy tehdy pod železniční tratí uvízl kamion.

Cizinec zablokoval lesní cestu. S kamionem uvízl pod tratí.Cizinec zablokoval lesní cestu. S kamionem uvízl pod tratí.Zdroj: SDH ADAMOV

Tuto nevšední atrakci míjeli několik hodin, než nákladní auto odpoledne z podjezdu vyprostila odtahová služba se speciální technikou. Jednalo se o rumunský kamion. „Řidič nerespektoval značku zákazu vjezdu všech motorových vozidel. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Policisté přestupek vyřešili blokovou pokutou,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ta byla podle zjištění Deníku dva tisíce korun. Vyproštění kamionu odtahovou službou pak přepravní firmu přišlo určitě dráž. „Jel jsem tam odpoledne s kamarádem na kole a docela mě to šokovalo, že tam někdo mohl najet s kamionem. Nechápu to. Cesta je hodně úzká. Je tam značka se zákazem a také závora. Ta byla ale nahoře, tak se na lesní cestu najet dalo. Slyšel jsem, jak řidič dalším lidem, co se tam zastavili, vykládá něco o navigaci,“ řekl Deníku Daniel Podola z Babic nad Svitavou.

Hasiči zasahovali jednatřicátého května na dálnici D2 u Břeclavi ve směru na Bratislavu.

Kamion skončil na boku mimo silnici, jednotka musela řidiče vyprostit.

Na místě přistál také vrtulník letecké záchranky, dálnice byla průjezdná jedním pruhem.

Zdroj: Deník/Tomáš Valaškovčák