Oprava čtyřproudové silnice mezi Podklášterským mostem a křižovatkou u úřadu práce trvala necelé tři měsíce a stála 5,4 milionu korun. „Účelem oprav byla optimalizace úseku silnice mezi novým mostem přes řeku Jihlavu a křižovatkou hlavní silnice I/23. Jedná se především o zvýšení průjezdnosti světelné křižovatky s ulicemi Jihlavská a Vítězslava Nezvala a prodloužení autobusových zastávek u autobusového nádraží," popsal Stanislav Juránek z krajského odboru dopravy.

Lepší průjezdnost křižovatkou má být způsobena spojením dvou křížení ve tvaru T na jedno ve tvaru X. V Jihlavské bráně byl jízdní pruh rozdělený ostrůvkem na pruh pro směry přímý a vlevo a samostatný pruh pro odbočení vlevo.

Znovu zajíždět mohou řidiči na tamní parkoviště přímo z Komenského náměstí. Vjezd z průtahu je zrušený. Cestující městskou autobusovou dopravou již mohou také využívat obvyklé zastávky. Náhradní stanoviště v ulici Vítězslava Nezvala skončily.

Práce i nadále pokračují v okolních prostorách. A hotové by měly být na konci měsíce. „Rozsah díla při úpravách chodníků a veřejných prostranství byl v průběhu prací oproti původnímu zadání navýšen, nicméně termín 30. listopadu pro předání k užívání stále platí. Pro chodce budou do doby dokončení všech prací určeny průchozí trasy. Stále se ale budou pohybovat na staveništi, proto prosíme, aby dbali zvýšené opatrnosti," potvrdila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Průjezdné mělo být od konce října také Libušino údolí. Práce tam však stejně jako na mnoha jiných místech trvají déle. Auta by se tam měla vrátit 12. prosince.

Nejrůznější termíny a spekulace se stále objevují kolem výstavby nového Podklášterského mostu. Nicméně lidé z krajského odboru dopravy stále věří v prosincový termín letošního roku.

Dobrou zprávou pro motoristy je alespoň obousměrné zprůjezdnění mostu v Náměšti nad Oslavou, kde auta jezdí od úterý.