Smůlu měl dvaatřicetiletý muž, který se chvíli po půlnoci v noci ze středy na čtvrtek pohyboval po dolní straně Karlova náměstí v Třebíči. Před občerstvením Jordán k němu náhle přistoupil neznámý výtečník a začal se dožadovat peněz. „Přepadený muž byl nucen vydat finanční hotovost ve výši zhruba 350 korun a svůj mobilní telefon Nokia 6310 za dva tisíce,“ informoval za třebíčskou policii Stanislav Rampír.

Pachatele to ale neuspokojilo a přivolal si posilu, dalšího muže. O kus dál, tentokrát poblíž katolického gymnázia u Oknolandu, opět svou oběť napadli a donutili k návratu na Karlovo náměstí. Postižený byl přinucen vybrat z bankomatu GE Money Bank hotovost ve výši šest tisíc korun a předat ji pachatelům. Krom toho ještě na rozloučenou dostal, jak se říká, do nosu. A tak si kromě prázdné peněženky odnesl ještě frakturu nosních kůstek.

Bankomat nemá kameru

Důležitou roli při šetření případu zřejmě sehraje městský kamerový systém. Ten obsluhují městští strážníci, státní policisté si pro záběry dorazili již tu noc, kdy se incident odehrál.

Tisková mluvčí třebíčské městské policie Lucie Molčanová se ale k situaci konkrétně vyjadřovat nechtěla, vyšetřování je plně v kompetenci Policie České republiky, tedy třebíčských kriminalistů. Stanislav Rampír, zastupující policejní mluvčí, sdělil pouze: „ Na kameře bylo vidět, že někdo v inkriminovaném čase vybírá.“

Další důležité svědectví mohl podat kamerový systém zmíněného GE bankomatu na Karlově náměstí. Ten tam ovšem podle sdělení Rampíra chybí.
„K téhle události se nebudeme oficiálně vůbec vyjadřovat, s tím my nemáme vůbec nic společného. Policie nám zatím takovou informaci nepodala,“ sdělila důrazně mluvčí GE Money Bank Eva Chaloupková.

Podle jejích slov banka obecně posiluje bezpečnostní opatření jak na svých pobočkách, tak u bankomatů. Třebíčský ještě zřejmě na řadu nepřišel. To, zda o této skutečnosti pachatelé věděli a vědomě tak se svou obětí minuli bližší bankomat ČSOB, je nyní předmětem šetření policistů. Tedy krom toho, jak se útočníci jmenují. Mladému muži vznikla škoda 8350 korun.