Jihlavští hokejisté dokázali vyhrát na horkém ledě Královských Lvů. V utkání, které vynikalo především bojovností a urputností, se Dukla dostala do vedení v závěru druhé třetiny. V přesilové hře propálil domácího gólmana Hubáček. Bodový import stvrdil šest minut před koncem duelu nejlepší střelec Dukly Hodek.

„Z obou stran to bylo rozhárané utkání plné nepřesností," popsal duel trenér Jihlavy Petr Vlk. „Za tři body jsme pochopitelně rádi, ale výhra se nerodila lehce. Soupeř měl řadu šancí, především po našich chybách. Zaplaťpánbůh je neproměnil.

Dukla si tak upevnila šestou pozici v tabulce a odskočila rivalům v boji o play off.

Pálili slepými

Přímý souboj o čtvrtou příčku podstoupila Horácká Slavia v Kadani. Vyrovnaný souboj rozhodl na začátku poslední desetiminutovky domácí Charousek.

Rozhodující akci zápasu přitom předcházela velká šance Třebíče, ve které hosté nastřelili tyčku Hanuljakovy klece… „Bylo to vyrovnané utkání," smutnil třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Třebíč měla několik dobrých střeleckých příležitostí, jednu branku jí sudí neuznali, Horáci nevyužili v duelu ani přesilovku pět na tři. I proto se vraceli domů bez bodu.

Před dnešním vzájemným derby tak mají lepší náladu hokejisté jihlavské Dukly. Možná i při vědomí toho, že ve třech předchozích vzájemných duelech vyhrál hostující tým. Třebíč uspěla dvakrát v Jihlavě vždy stejným výsledkem 2:1, Dukla naopak loupila na ledě MAN+HUMMEL Areny po výhře 5:1. „To, že derby zatím vyhrávali jen hosté, je pro nás jen statistika, nedíváme se na to," nedělá si těžkou hlavu z bilance Pokorný. „Hrát doma je zavazující, ale věříme v podporu našich fanoušků a zápas chceme zvládnout," uvedl třebíčský kouč na klubovém webu.