Přechody pro chodce chybí na všech stranách křižovatky ulic Spojovací a Znojemské. Po jednání mezi městem a vlastníkem světelné signalizace však svitla chodcům naděje na uspokojivé řešení.

Šest let probíhala, podle třebíčského místostarosty Pavla Pacala, jednání ohledně majetkových práv křižovatky před hypermarketem Interspar. „Pro občany mám příznivou zprávu, nachýlili jsme se k řešení vleklého problému," řekl Pacal.

Podle něj nesou vinu za dosavadní stav tehdejší zastupitelé, kteří nevyjednali dobrou výchozí pozici. „Sjezd k Intersparu byl vybudován v podstatě nezákonně a smlouva se zhotovitelskou společností měla obsahovat i podmínky převodu majetku na město. To bývalé vedení neudělalo," upřesnil Pacal.

Nebezpečné místo pro chodce a vleklá jednání míří ke zdárnému řešení. „Dohodli jsme se s dosavadním majitelem světelné signalizace na jejím odkupu za jeden milion korun," poznamenal Pacal s tím, že na nákladech se bude podílet i Střítež. „To mohu potvrdit. Jsme připraveni na to přispět v rámci našich rozpočtových možností," řekl starosta Stříteže Zbyněk Procházka. Výše financování nebyla, podle něj, prozatím upřesněna. „Budeme to řešit na nejbližším zasedání zastupitelstva," uzavřel.

Cílem dosavadních jednání a rozuzlení celého problému je vybudování přechodů pro chodce, které by zajistily jejich bezpečnost při cestě do StopShopu. Jednou z posledních možných překážek je tak jednání zastupitelstva. „Záležitostí se bude zabývat 13. září. Věřím, že od té chvíle se lidé budou moci s případnými připomínkami obracet již právoplatně na město," poukázal Pacal na dosavadní stav, kdy Třebíč nemohla problémy řešit.

Přechod pro chodce vybuduje podle Pacala StopShop. „Je takovému řešení nakloněn, a co je hlavní, nic už tomu nebude bránit," poznamenal. Podle jeho výhledů by měl být přechod v ulici Spojovací vybudován do konce září a další zebry v příštím roce.

KAMIL ČERNÝ