Jeho svěřence ale nečekal rozhodně jednoduchý úkol, vyráželi do Olomouce, která zatím zůstává v dosavadním prvoligovém ročníku za svými očekáváními.


Třebíčští se však vzepjali k heroickému výkonu a vyslyšeli přání svého kouče. Po pěti zápasech se radovali z vytoužené výhry, Olomouc na jejich ledě porazili 5:4. Domů si tak odvezli tři body. Na plný bodový zisk čekali hráči Horácké Slavie dokonce dvanáct zápasů od 25. září, kdy na domácím ledě porazili Litoměřice 8:2.


„Určitě nám tento zápas může hodně pomoci. Podobný zápas už jsme potřebovali vyhrát. Věřím, že výhra z Olomouce nezůstane osamocena a přidáme další vítězství už v sobotu proti Chrudimi,“ nechal se slyšet třebíčský kouč.


Přitom středeční duel se nevyvíjel vůbec dobře. Už v 8. minutě prohrávali 0:2. Horácká Slavia sice v polovině utkání srovnala skóre na 2:2, ale už po necelé minutě a půl znovu inkasovala a do závěrečného dějství šla s jednobrankovým mankem.


„Opravdu. Úvod nám vůbec nevyšel. I když jsme na začátek připravovali na defenzivu, vůbec nám to nevyšlo a už po třinácti vteřinách jsme inkasovali,“ kroutil hlavou Pokorný. „Navíc jsme brzy obdrželi i druhou branku, což soupeře pochopitelně nakoplo, dostával se do šancí. Naštěstí jsme dokázali z olomouckého zaváhání trochu šťastně snížit. Od druhé části už jsme hru srovnali,“ dodal.


Rozhodující okamžiky zápasu přišly ve třetí třetině. „Důležitým momentem bylo Obdržálkovo vyrovnání na 3:3 v čase 40:46. Díky němu jsme šli nahoru, naopak Olomouc šla psychicky dolů,“ tvrdí Pokorný.


Právě Petr Obdržálek byl hlavním strůjcem třebíčského vítězství, nejenže dal hattrick, ale dal rovněž uklidňující branku na 5:3. Olomouc už jen v závěru korigovala výsledek. „V závěru to bylo sice trochu drama, ale jsem rád, že kluci do toho dali všechno a zápas jsme zvládli. Určitě si dokázali, že když chtějí vyhrát, musí se obětovat pro tým,“ zakončil hodnocení Pokorný. „Měli jsme spoustu šancí, nedali jsme góly a prohráli jsme zápas. Na tom snad není ani co hodnotit,“ jen konstatoval olomoucký kouč Jan Tomajko.