Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prach spojený s výstavbou pavilonu má brzy zmizet

Třebíč – Letitý pavilon A v třebíčské nemocnici postupně mizí. Nemocnice tak zcela viditelně mění svoji podobu. Demolice je v pokročilém stavu a nepříjemné důsledky jako hluk a prach mají v dohledné době skončit.

8.7.2016
SDÍLEJ:

Demoliční práce v nemocnici. Foto: Petr Palovčík

Z nejstaršího nemocničního pavilonu už stojí jen první patro. Zbytek budovy byl zbourán a dochází k postupnému odvozu sutě. „Přesto, že demolice byla doprovázena okamžitým kropením vodou s cílem zabránit šíření prachu, k částečnému zvýšení prašnosti v bezprostřední blízkosti pavilonu došlo. Za to se především klientům omlouváme a můžeme přislíbit konec těchto komplikací v dohledné době," okomentovala aktuální stav ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Zbytek bývalého pavilonu bude zbourán a odvezen během následujících letních měsíců. V té době bude dokončována stavba energocentra. „Součástí této nezbytné stavby budou transformátory a rozvodna zásobující nemocnici elektrickým proudem, výkonný naftový dieselagregát, který zajistí dodávku elektrické energie v případě výpadků ze standardně využívané sítě i další nutná média jako zásobníky kapalného kyslíku a záložní stanice tlakových lahví, včetně skladu medicinálních plynů," vyjmenoval technický náměstek František Kalina. Dodavatel stavby společnost PKS aktuálně provádí rozvody elektrického vedení v nové budově a další dokončovací práce.

Změny může každý sledovat na záběrech z webové kamery, která permanentně sleduje dění v místě výstavby. Všechny informace týkající se výstavby pavilonu chirurgických oborů a navazujících staveb jsou dostupné na webu nemocnice www.nem-tr.cz. Nový pavilon chirurgických oborů v Nemocnic Třebíč je největší investiční akcí Kraje Vysočina ve zdravotnictví v jeho historii. Celkové náklady na stavbu bez vybavení se budou pohybovat ve výši 499 milionů korun. Obsahovat bude příjmové a diagnostické ambulance, ARO, JIP a spojený lůžkový fond chirurgických oborů. Dodavatelem je PKS Stavby Žďár nad Sázavou. Dokončení celé této investiční akce je plánováno v průběhu roku 2018.

Autor: Redakce

8.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Služebna Městské policie v Moravských Budějovicích.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

Ilustrační fotografie.

V Borovině se bude pokládat povrch, řidiči neprojedou

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Stěžovatel má podezření, že volební komise ovlivňuje volby

Želetava Šašovice – Jeden z obyvatel Třebíčska si všiml, že v Šašovicích, místní části Želetavy, stále vítězí lidovci. „Ve volební komisi tam sedí pouze zástupci KDU – ČSL. Nedochází zde k manipulaci voleb?“ Ptá se muž, jehož jméno redakce zná, ale nepřál si je zveřejnit. Připadá mu divné, že ve volební komisi v Šašovicích podle jeho zjištění sedí pouze jedna rodina, jejíž členové jsou v KDU-ČSL.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Praha, Třebíč – Jeden z vrcholů podzimu mají za sebou plavci třebíčského Spartaku. Podzimní cena Motorletu v Praze patří již čtrnáct let mezi nejprestižnější závody mládeže v České republice. Po splnění přísných nominačních limitů se mezi více než 370 plavců z 25 oddílů protlačila i sedmička závodníku z Třebíče. A právě černé plavecké čepičky se znakem tří kápí byly v tvrdé konkurenci vidět nad očekávání často.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Okříšky - U voleb v Okříškách mohou lidé zároveň podepsat petici na podporu obchvatu a přeložky do průmyslové zóny. Naposledy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení