Dorazil též do Hrotovic, Jaroměřic nad Rokytnou, Moravských Budějovic, Náměště nad Oslavou, Jemnice a Třebíče.
Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ministerstvo vnitra či policejní prezidium o této záležitosti něco vědělo.
Krkolomné psaní z odboru dozoru a vnitřní kontroly veřejné správy ministerstva vnitra zní následovně: „Ministerstvo vnitra upozorňuje, že bylo upozorněno na zvýšený výskyt padělků kolkových známek, a proto v této souvislosti doporučuje nákup kolkových známek pouze u označených nákupních míst.
Správním úřadům dále doporučuje upozornit na uvedenou skutečnost občany a věnovat zvýšenou pozornost těmto ceninám, jimiž jsou hrazeny správní poplatky.“
Mluvčí policejního prezidia David Kubala o rozšiřování padělaných kolků nic nevěděl, taková zpráva se k němu nedostala.
Vladimír Řepka, pracovník tiskového odboru ministerstva vnitra (MV) též tuto informaci slyšel poprvé: „Nezjistili jsme, že by policisté řešili nějaký případ falešných kolkových známek. Nemohu se tedy vyjádřit ani k tomu, jak moc dokonale jsou udělané a podobně,“ uvedl.
Podle neoficiálních informací visí podobná upozornění v budovách soudů a přičinlivý úředník z MV se zřejmě inspiroval a dopis po republice rozeslal.
Zákonitě tedy ani třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická o padělcích tohoto typu nic nevěděla.
Ať tak či onak, určitě je dobré nepořizovat si kolky jinde, než na důvěryhodných místech, tedy například na poště.
„Náš úřad dopis obdržel, rozhodně kolky, které máme v zásobě, prohlédneme. Nakupujeme je stejně ale pouze na poště, takže by problém neměl být,“ ubezpečila tajemnice Městského úřadu v Moravských Budějovicích Jana Špačková.