Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poušov bude průjezdnější díky Podklášterskému mostu

Třebíč - Plánovaná rozsáhlá oprava poničeného a těžké dopravě nevyhovujícího Podklášterského mostu v Třebíči si vyžádá úpravy hned několika okolních komunikací a křižovatek. Jako dočasné objízdné trasy ulice 9. května by měly plnohodnotně sloužit již v roce 2015.

13.1.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Podklášterský most u finančního úřadu by se měl za tři roky dočkat rozsáhlé rekonstrukce či přímo úplné náhrady. „Ještě v letošním roce bychom tak chtěli zahájit přestavbu a zvýšení kapacity mostů v Poušově. V rozpočtu na to máme vyhrazeno pět až sedm milionů korun," řekl třebíčský místostarosta Pavel Pacal s tím, že právě silniční komunikace od rybníku Kuchyňka přes poušovské údolí by byla jednou z objízdných tras.

„Rekonstrukce Podklášterského mostu nám zavře důležitou dopravní tepnu, což může být už v roce 2015. Do té doby bychom měli být připraveni, aby v Třebíči nevznikl velký dopravní kolaps," líčil Pacal.

Celkové náklady na mosty v Poušově se podle něj pohybují kolem třiceti milionů korun. „To jsou projektované náklady, nicméně očekáváme, že se soutěží na dodavatele stavby dostaneme níž," upřesnil.

Podle místostarosty Pavla Svobody jsou z poušovské objízdné trasy nejdůležitější právě mosty. „To jsou krizová místa z hlediska statiky a jejich opravu musíme stihnout. Máme zjištěno, že v současné době tudy denně projíždí dva a půl tisíce aut," zdůraznil.

Po mostech dojde řada na křižovatku

Po opravě mostů by se rekonstrukce měla dočkat také křižovatka u Kuchyňky ve směru do údolí. „Tato úprava je již vyprojektovaná, objevila se v rozpočtu roku 2011, ale nerealizovala se, protože nemělo smysl opravovat něco nahoře, když dole by mosty schůdné nebyly. Až tedy budeme mít připraveny mosty a komunikaci mezi nimi, následovala by křižovatka u Kuchyňky," potvrdil Pacal.

Tím však práce ani zdaleka neskončí. „Následovat by měla úprava komunikace od Kuchyňky směrem dolů. Prognózy však hovoří o ceně v řádech sta milionů korun. Hledáme proto způsob, aby to bylo co možná nejreálnější z hlediska financí a zároveň to splnilo svůj účel," mínil místostarosta Pacal.

K náročnosti stavby se vyjádřil i jeho kolega z rady města. „Bude nutné silnici rozšířit, takže buď zabereme svah, nebo na druhé straně vzniknou piloty. Obě varianty jsou komplikované stavebně i finančně," přiznal Svoboda.

„Ta silnice se v zimě neudržuje, je tam totiž tak velký spád, že tam těžká technika nevjede, protože by hrozilo nebezpečí sjetí do potoka," upozornil.

Dálnici nechtějí

Rozsáhlá přestavba komunikace táhnoucí se Poušovem by však neměla ohrozit ráz tamní krajiny. „Nikdo z toho nechce dělat dálnici, aby v momentě, kdy bude po rekonstrukci Podklášterský most opět funkční, nevyužívali řidiči Poušov jako zkratku. Myslím si, že by si údolí nezasloužilo, aby v něm vznikla dopravní tepna," řekl místostarosta Pacal.

Objíždět tudy neprůjezdný most u finančního úřadu i proto nebude moci nákladní doprava. „Bude to objízdná trasa pro vozidla nízké hmotnosti, tedy do 3,5 tuny," potvrdil Svoboda s tím, že další připravovanou objížďkou se stane ulice Velkomeziříčská s křižovatkou u hotelu Atom.

„I tato křižovatka bude zkapacitněna tak, aby se tam netvořily fronty a doprava byla plynulá. Výhled všech projektových i stavebních prací je plus minus do roku 2015," dodal Pacal.

KAMIL ČERNÝ

Autor: Redakce

13.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Služebna Městské policie v Moravských Budějovicích.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

Ilustrační fotografie.

V Borovině se bude pokládat povrch, řidiči neprojedou

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Stěžovatel má podezření, že volební komise ovlivňuje volby

Želetava Šašovice – Jeden z obyvatel Třebíčska si všiml, že v Šašovicích, místní části Želetavy, stále vítězí lidovci. „Ve volební komisi tam sedí pouze zástupci KDU – ČSL. Nedochází zde k manipulaci voleb?“ Ptá se muž, jehož jméno redakce zná, ale nepřál si je zveřejnit. Připadá mu divné, že ve volební komisi v Šašovicích podle jeho zjištění sedí pouze jedna rodina, jejíž členové jsou v KDU-ČSL.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Praha, Třebíč – Jeden z vrcholů podzimu mají za sebou plavci třebíčského Spartaku. Podzimní cena Motorletu v Praze patří již čtrnáct let mezi nejprestižnější závody mládeže v České republice. Po splnění přísných nominačních limitů se mezi více než 370 plavců z 25 oddílů protlačila i sedmička závodníku z Třebíče. A právě černé plavecké čepičky se znakem tří kápí byly v tvrdé konkurenci vidět nad očekávání často.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Okříšky - U voleb v Okříškách mohou lidé zároveň podepsat petici na podporu obchvatu a přeložky do průmyslové zóny. Naposledy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení