Demolice obou bývalých budov domu dětí je naplánovaná na letní prázdniny. Místo Domku vznikne místo pro parcely k výstavbě rodinných domů, na Hrádku se rozšíří park. Už nyní jsou obě budovy odpojené od veškerých sítí a zázemí akcím pro veřejnost poskytnout nemohou.

Třebíčské neziskové organizace se proto na představitele města obrátily s požadavkem, zda by po demolici budovy na Hrádku nemohlo na stejném místě vyrůst zázemí pro budoucí pořádání akcí. „Byli bychom rádi, kdyby na Hrádku výhledově vzniklo něco podobného jako na Podzámecké nivě. Pořadatelům by významně pomohl sloup s elektřinou a záchody s tekoucí vodou. Podle mě by to nebylo ani drahé," konstatoval Jan Burda z občanského sdružení Kadet.

Právě Niva je pro neziskové organizace prakticky jediným travnatým místem v Třebíči, kde mohou uspořádat svoji akci. „Problém je v tom, že Niva je zablokovaná na celý červen kvůli Zámostí a dalším akcím. My se tak s našimi Indiánskými hrátkami musíme přesunout na Sokolský stadion, kde to není ideální. Pokud člověk nechce být na Karlově náměstí, jinde to prostě udělat nejde," podotkl Burda. „Přijít o Hrádek by byla škoda, jiné takové místo není," dodal.

Kromě Kadetu se k požadavku na vybudování zázemí na Hrádku připojil například Halahoj, Vrátka nebo samotný Dům dětí a mládeže.

Vedení města se vybudování zázemí na Hrádku nebrání, podle místostarosty Pavla Pacala to však nyní není na pořadu dne. „Budeme to detailně řešit, až se bude zpracovávat studie o využití celého lesoparku Hrádek. Mohlo by to být v průběhu příštího roku," řekl Pacal s tím, že na místě nynější budovy po demolici zůstane sloup s přívodem elektřiny, rušit se nebude ani přípojka vody a kanalizace.

Radnice má v plánu uchovat celý Hrádek coby lesopark, podle dřívějšího vyjádření radního Pavla Heřmana se zde domy stavět nebudou.