„V Třebíči onemocněla celá rodina a všem vyšel pozitivní test na koronavirus. Jedna členka této rodiny pracuje na pobočce České pošty v ulici Marie Majerové. Ve čtvrtek dopoledne celou pobočku uzavřeli a dezinfikovali, ale odpoledne už na dvě hodiny otevřeli. Všichni zaměstnanci museli na test,“ sdělila Deníku čtenářka paní Veronika.

V ty dny opravdu Česká pošta informovala, že zavřela z provozních důvodů.

„Na Krajské hygieně v Jihlavě však potvrdili, že nákaza tam skutečně byla, ale že udělali opatření, tak jak měli podle zákona udělat. Všichni zaměstnanci pobočky jsou v karanténě a čekají na výsledky testů,“ doplnila paní Veronika.

Ilustrační foto.
Na Vysočině zemřel pátý člověk s koronavirem. Klient Alzheimercentra

Ivo Vysoudil z tiskového odboru státního podniku Česká pošta tyto informace potvrdil. „Případ nákazy koronavirem byl prokázán u zaměstnankyně České pošty pracující na pobočce Třebíč 5 v ulici Majerové. Všichni ostatní zaměstnanci zmíněné pobočky proto nastoupili do povinné karantény a provoz zajišťují náhradní pracovníci,“ sdělil.

Vzhledem k tomu je provoz omezený pouze na odpolední hodiny. „Situaci Česká pošta konzultovala také s Krajskou hygienickou stanicí, která potvrdila, že vzhledem k víkendovému uzavření pobočky nyní žádné nebezpečí nákazy klientů ani zaměstnanců nehrozí,“ dodal Vysoudil.

Mají lidé v karanténě právo volit?
ČERNÁ A BÍLÁ: Mají lidé v karanténě právo volit?