VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poslední úseky nejvytíženější silnice opraví stavbaři letos

Třebíčsko - Po loňských opravách a dopravních omezeních na nejdůležitější silnici, která prochází Třebíčskem, se musejí řidiči připravit na další komplikace i pro letošek. Na tahu první třídy číslo 23 se bude opravovat hned na pěti místech.

19.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Matej Slávik

Celková investice Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přesáhne sto deset milionů korun. „Tím bude třiadvacítka na Třebíčsku opravená v podstatě kompletně. V dalších letech se tak už budeme vracet na úseky, které jsme opravovali třeba před čtrnácti a více lety," uvedla vedoucí vysočinské ŘSD Marie Tesařová.

Asi nejsložitější oprava se uskuteční přímo ve Štěměchách. Průtah obcí se měl kompletně opravovat už loni, nepodařilo se ale sladit práce na silnici s budováním nové kanalizace. „Došlo tedy alespoň k částečné opravě vozovky, tím se vyřešil její havarijní stav," připomněl starosta Štěměch Václav Křivan. „Je to ale pouze tenká vrstva bez obrusu, na důkladnější rekonstrukci má dojít letos společně s kanalizací," potvrdil.

Položení nového odpadního řadu zajišťuje Svazek obcí Vodovody a kanalizace, na opravu silnice dá Ředitelství silnic a dálnic přibližně dvacet milionů, další téměř dva miliony má na chodníky připravené obec. „Žádáme o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Pokud ji získáme, mohli bychom chodníky v horní části obce položit celé, jsme ale připraveni i na variantu, že dotaci nezískáme. V takovém případě bychom tam dali alespoň obruby, abychom nenarušili pokládku nové vozovky," popisoval starosta Křivan.

Už nyní je jasné, že sladit práce několika skupin dělníků nebude snadné. „I kvůli tomu je pravděpodobné, že se tam bude pracovat dvě sezony," podotkla vedoucí krajského ŘSD.

Cesta k Předínu

Stavbaři a technika nebudou pracovat pouze ve Štěměchách. Kromě dvaceti milionů investovaných do průtahu obcí prostavějí dalších asi třináct milionů v úseku dále ve směru k Předínu.

Podle povolení, které již stavební úřad vydal, by se tam v průběhu stavby mohlo jezdit kyvadlově za pomoci semaforů. „To jsou podmínky, které se nám podařilo vyjednat, konečnému zhotoviteli v tom ale necháme volnou ruku. Když si vyjedná úplnou uzavírku, tak to tak bude," podotkla Marie Tesařová.

V případě úseku od Štěměch k Předínu se bude jednat o více jak sedmnáct set metrů nové vozovky. Další stovky se opraví v Třebíči v ulici Sportovní, stát to bude přibližně 28 milionů korun. Největší letošní investicí Ředitelství silnic a dálnic bude na Třebíčsku rekonstrukce od křižovatky u Studence až k Vícenicím u Náměště nad Oslavou. „Podle kontrolního rozpočtu by se tam mělo prostavět kolem 55 milionů korun, dalších necelých sedm milionů bude stát oprava mostu před Náměští. Jeden se opravoval loni, druhý přijde na řadu letos," dodala vedoucí vysočinského ŘSD.

O tom, kdy práce na jednotlivých úsecích a místech začnou, není zatím rozhodnuto.

„Obecně ale platí, že dřív jak v dubnu je to nepravděpodobné. Spíše až v květnu. Hotovo musí být do 31. října," přiblížila Marie Tesařová. Míra omezení pro řidiče a případné objízdné trasy budou známé až s blížícími se pracemi.

V loňském roce se podařilo Ředitelství silnic a dálnic opravit již zmíněný most před Náměští ve směru od Třebíče, dále část náměšťského průtahu a také silnici v Kralicích nad Oslavou. Rekonstrukce se dočkala část úseku mezi Třebíčí a Vladislaví, včetně nového mostu přes Klapovský potok, a také komunikace mezi Červenou Hospodou a Veverkou.

Autor: Kamil Černý

19.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení