V Náměšti si tak návštěvníci zámek prohlédnou i v noci. „Na programu máme večerní prohlídky prostor náměšťského zámku s doprovodným programem. Prohlídky budou netradiční s Divadelní a kaskadérskou společností Štvanci. Prohlídka je dlouhá padesát minut a začíná vždy v 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 a 22.00 hodin,“ informoval náměšťský kastelán Marek Buš.

Ani v Jaroměřicích nezůstávají pozadu. Během Hradozámecké noci tam ožijí osudy rodiny Questenbergů. „V letošním roce jsme pro návštěvníky zámku připravili výstavu s názvem: Questenbergové na Jaroměřicích nad Rokytnou. Výstava pojednává o historii nejvýznamnějšího rodu, kterému kdy patřily Jaroměřice. První z rodiny byl Gerhard, který se vyznamenal na bojištích Třicetileté války a posledním byl hrabě Jan Adam z Questenberga, pro něhož byla vším hudba a divadlo. Toto téma bychom rádi přiblížili návštěvníkům zámku ve formě hraných kostýmovaných prohlídek,“ řekl jaroměřický kastelán Radim Petr.

Návštěvníkům navíc bude přístupný i zámecký park s nasvíceným zámkem.

Cílem Hradozámecké noci je představit památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci každoročně zapojují desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce.