„Stále se zvyšující počet porodů byl jistě kladně ovlivněn příjemným prostředím nového pavilonu Péče o matku a dítě vybaveném moderní přístrojovou technikou srovnatelnou s vybavením nejlepších klinik, ale zejména kvalitní péčí, příjemným chováním a chápavým přístupem celého týmu porodnického oddělení pod vedením primáře Václava Žižlavského a vrchní sestry Jarmily Dočkalové," řekla mluvčí Nemocnice Třebíč Simona Kafoňková.

Do třebíčské porodnice nechodí rodit pouze ženy z okresu Třebíč. „Za povšimnutí stojí například to, že 124 rodiček bylo z okresu Žďár nad Sázavou a 84 z okresu Jindřichův Hradec. Jezdí k nám rodit maminky i z Jihlavska a z jiných částí naší republiky," uvedla Kafoňková.

„Možnost nadstandardního ubytování, přítomnost tatínka u porodu i jeho pobyt s rodičkou a dítětem, možnost zmírnění bolesti a další služby nabízí třebíčská porodnice těm, kteří si přejí zrod nového života prožít co nejlépe a v pozitivním smyslu slova co nejintenzívněji. Třináctiprocentní nárůst počtu porodů ukazuje, že peníze za nový pavilon nebyly utraceny zbytečně a nemocnice je využívá nejlepším způsobem," dodala Kafoňková.