VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zač se u lékaře platí

Třebíčsko - Jednotlivé poplatky u lékaře

2.1.2008
SDÍLEJ:

Poplatky u lékařůFoto: DENÍK/ Archív

30korun

Poplatek ve výši 30 korun je vybírán u praktického lékaře, lékaře pro děti a dorost, gynekologa, ambulantního specialisty, klinického psychologa, logopeda a zubaře.
Vztahuje se na návštěvu pacienta doma nebo vzařízení sociálních služeb i na ambulance nemocnic vpracovních dnech vdobě od 7 do 17 hodin. Vpřípadě, že je pacient praktikem doporučen ke specialistovy na klinické vyšetření, platí oběma.
Stejná výše platí také pro výdej léků na recept, pokud je nemocný plně nehradí sám. Platí se za každou uvedenou položku receptu, ne za jednotlivá balení.

Kdy se 30 korun nehradí:

Není-li provedena řádná prohlídka pacienta lékařem, komplexní, cílené, kontrolní či konziliární vyšetření. Při vyšetření hospitalizovaného pacienta, o které žádá lůžkové zdravotnické zařízení.
Dále vpřípadě, že jde o preventivní prohlídku, předoperační vyšetření, odběry krve, plazmy, kostní dřeně a jiného biologického materiálu, preventivní prohlídku a očkování hrazené pojišťovnou či státem, dispenzární péči u vážně nemocných dětí a těhotných žen, hemodialýzu a dárcovství krve.
Poplatek nelze vyžadovat ani za podrobný výpis ze zdravotní dokumentace, vystavení receptu bez vyšetření lékařem a potvrzení žádosti o podporu při ošetřování člena rodiny. Platba se netýká telefonické konzultace s pacientem a rozhovoru lékaře srodinou.

60 korun

Platba je stanovena za každý den hospitalizace vnemocnici, a to i pro rodičky, miminka a lidi vbezvědomí. Dále v odborných léčebných ústavech a dětských léčebnách,léčebnách dlouhodobě nemocných, vlázních. Den příjmu a propuštění se přitom počítá jako jeden. Stejná pravidla platí i pro dospělého provázejícího dítě.

Kdy se 60 korun nehradí:

Pokud je pacient na propustce, za jednodenní péči ve zdravotnickém zařízení a pobyt ve stacionáři.

90 korun

Poplatek za návštěvu pohotovosti pro děti, dospělé, zubní pohotovosti.

Osvobození od veškerých poplatků

Žádná zuvedených plateb není povinná pro pojištěnce vhmotné nouzi, prokázané potvrzením příslušného úřadu, osoby v soudně nařízené ochranné léčbě, obyvatele dětských domovů či výchovných ústavů, pacienty sinfekčním onemocněním a vkaranténě.
Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví České republiky
2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení