Pozemek patří městu, které celou lokalitu přetváří v novou čtvrť. Západně od polikliniky už stojí nové rodinné domy, východně mají stát bytové domy s dvěma sty byty a další kolonie rodinných domků. Město počítá s tím, že právě v nich najdou bydlení lidé, kteří do Třebíče přijdou za prací na nových blocích Jaderné elektrárny Dukovany. „Budou zde potřebovat lékařskou péči. Když tu tedy vyrostou další ambulance, bude to jedině dobře,“ doplnil Pacal.

Starosta Pavel Pacal ukazuje plán výstavby rodinných a bytových domů v jižní části města.
Třebíč chce prodat pozemky za více než 200 milionů. Chystá zcela novou čtvrť

Město pozemek u polikliniky smění za pozemek na opačném konci města. Zájemce totiž vlastní rozsáhlý pozemek v ulici Na Klinkách. „Tam je hala v majetku města, což jsou jediné skladovací prostory, které tam město Třebíč má. Už nám kapacitně příliš nevyhovují, potřebovali bychom větší prostor,“ uvedl Pacal s tím, že zájemcův pozemek na tyto skladovací prostory přímo navazuje.

Zhruba dvě stě bytů a pětačtyřicet řadových domů vznikne v jižní části Třebíče nedaleko polikliniky Vltavínská.
Desítky řadových domů, dvě stovky bytů. Třebíč se rozroste jižním směrem

Město tak pozemek smění. Na Klinkách je podle územního plánu pozemek určený pro průmyslovou výrobu. Tam patří i skladovací prostory, které Třebíč provozuje. Naopak u polikliniky je možné vybudovat pouze zdravotnické zařízení. Směnu ale musí schválit ještě zastupitelstvo města na jeho dubnovém zasedání.