Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisty v Okříškách čeká změna

Okříšky - S příchodem nového roku dorazí změny ve struktuře policie na Vysočinu. A dotknou se i Třebíčska. Obvodní oddělení v Okříškách se změní na policejní stanici. Podle starosty městyse je z nevyhnutelných změn nešťastná i sama policie.

11.12.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Adolf Horsinka

Policisté v Okříškách nebudou docházet do nynějšího obvodního oddělení, ale nově do policejní stanice. „Vznikne od 1. ledna 2013 a její chod budou řídit vedoucí policisté z Obvodního oddělení Třebíč," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. „Organizační změny, které budou s ohledem na novou strukturu krajského ředitelství realizovány, spočívají v redukci počtu řídících pracovníků," doplnila.

Začátek konce?

Změnu si ale jako začátek konce policistů v Okříškách tamější starosta nepřipouští.

„S ředitelem krajské policie diskutujeme již delší dobu a veškerá jednání byla z jeho strany velmi vstřícná. Sami policisté z toho pochopitelně nemají radost," poznamenal starosta Zdeněk Ryšavý.

O uskutečněných jednáních se zmínil také ředitel krajských policistů Miloš Trojánek: „Všechny starosty a představitele samospráv jsem podrobně seznámil se změnami organizační struktury v rámci policie, kterým předcházela podrobná analýza bezpečnostní situace. Ujistil jsem je, že jsme posuzovali také zatíženost jednotlivých územních odborů a ostatních organizačních článků," líčil.

Koncepcí je antikoncepce

Podle okříšského starosty stojí za organizačními změnami v policii současná vláda.

„Funguje na principu škrtů a dalších škrtů. Nevím, zda jde v tomto případě o nějakou koncepci, nebo spíše antikoncepci," zdůraznil Ryšavý.

„Pokud vláda v budoucnu řekne, že nechce 40 tisíc policistů, ale jen 35 tisíc, tak by bylo velmi pravděpodobné, že policie v menších obcích či městech, například u nás nebo v Jemnici, zcela zanikne. Při jednáních o nejbližších změnách ale bylo bráno v potaz, že Třebíčsko je rozdělené do několika oblastí a že policisté z Okříšek působí na velkém území, od Svatoslavi až k Želetavě," připomněl starosta.

Přeměna obvodního oddělení na policejní stanici si však nevyžádá větších změn.

„Deklaroval jsem, že se to nijak nedotkne akceschopnosti policistů v daném teritoriu či obci. Žádní policisté v přímém výkonu služby neodcházejí, neopouštíme žádné stávající budovy ani neměníme vybavení služeben technikou nebo vozidly," řekl Trojánek.

„Našim prvořadým cílem je, aby Vysočina stále patřila mezi nejbezpečnější regiony v rámci celé České republiky," doplnil Trojánek.

Práci současných policistů si okříšský starosta pochvaluje. „V poslední době se jejich činnost zlepšila. Policisty je vidět více v ulicích a vím, že to podobně vnímají i občané. Pro nás není důležité, jestli tu budeme mít obvodní oddělení nebo policejní stanici, podstatné je, aby tady zkrátka policisté zůstali," řekl Ryšavý.

Lidé se se svými podněty budou moci i nadále obracet na tamější policisty. „Policejní stanice bude nadále sloužit jako zázemí ke zpracování jednotlivých oznámení v daném teritoriu i k zajištění kontaktu s občany," ubezpečila krajská policejní mluvčí Čírtková.

Změny v organizaci policejních služeben se krom Okříšek dotknou na Vysočině také Přibyslavi, Golčova Jeníkova nebo Ledče nad Sázavou.

KAMIL ČERNÝ

Autor: Redakce

11.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení