„Koncem letošního roku končí nájemní vztah ve stávající budově, v současné době místní samospráva ve spolupráci s krajským ředitelstvím vybírá jiné vhodné prostory pro novou služebnu,“ konstatoval mluvčí třebíčské republikové policie René Novotný. A dodal, že stěhování v žádném případě neznamená konec policistů v Jaroměřicích. Důvod výpovědi z nájmu je prostý: peníze.


Restituce a údržba


„Objekt se v restituci navrátil původním majitelům. Výše nájemného byla hluboko i pod obvyklým regulovaným nájmem. Naším záměrem je tento stav narovnat. Pokud jsme pátrali po výši nájemného v ostatních domech na náměstí, zjistili jsme, že všude jinde požadují mnohem víc,“ vyjádřila se k celé záležitosti zástupkyně jednoho z většinových vlastníků Iveta Poláčková.


Upozornila, že soukromí majitelé nejsou státní subjekt, který by snadněji sháněl peníze na údržbu domu.
Policejní mluvčí René Novotný ponechal finanční požadavky majitelů bez komentáře.


Strážníci měli v domě k dispozici plných 500 metrů čtverečních.
Nyní se radnice intenzivně poohlíží po stejně nebo alespoň podobně velkých prostorách.


Jaroměřičané nejsou svatoušci


„Slyšela jsem, že prý odsud bude muset policie úplně odejít. Nemůžou snad podle všeho nic pořádného sehnat, přitom je tu plno baráků na prodej. Jaroměřičané nejsou zrovna svatoušci, bez strážníků si to tu neumím představit,“ nechala se slyšet zdejší obyvatelka, sedmačtyřicetiletá Eva. Podobně mluvilo i pět dalších oslovených lidí.


„Policejní stanici samozřejmě Jaroměřice a okolí potřebují. Lidé o ni nepřijdou. Máme vytipované asi čtyři možnosti, kam služebnu od Nového roku umístit. Tři jsou u soukromých osob, do úvahy rovněž přichází bývalý byt na městském úřadě a přilehlé skladovací prostory. To je nějakých 400 metrů čtverečních,“ informoval jaroměřický starosta Karel Nedvědický.


Obvodní oddělení v Jaroměřicích mělo namále už před dvěma lety. Tehdy mu v rámci úsporných opatření státu hrozilo úplné zrušení. Naštěstí se tak nestalo.