Přímo v Třebíči a okolí se vydalo na kontroly nalévání mladistvým a prověřování řidičů třináct policistů, psovod se služebním psem a přizvání byli i cizinečtí a městští policisté.

„Celkem policisté zkontrolovali 186 lidí v osmi restauracích a diskotékách. Čtyři z těch to lidí byli cizinci. Zjištěno bylo osm podnapilých mladistvých a alkohol v dechu byl prokázán i u jednoho řidiče,“ konstatovala policejní mluvčí Marcela Lavická.

Na území působnosti obvodního oddělení Okříšky se akce zúčastnilo osm policistů, kteří zkontrolovali sedm restaurací. Ve třech případech zjistili podnapilé mladistvé lidi a v síti uvázl i jeden přiopilý řidič.

Z obvodních oddělení Náměšť nad Oslavou a Hrotovice, se akce zúčastnilo celkem devět policistů. Zkontrolovali patnáct restaurací, v nichž zjistili šest mladistvých, kteří pili. Při silniční kontrole vyřešili sedm přestupků u řidičů, pod vlivem alkoholu nebyl žádný.

V teritoriu obvodu Moravské Budějovice pak zkontrolovali čtyři policisté tři restaurace. Opilce nenašli žádného mezi mladistvými ani mezi řidiči.