Vedení města si od tohoto kroku slibuje zlepšení úrovně prostor pro policii, jejíž přítomnost si situace ve čtyřtisícovém městě žádá. „A doufáme, že jakmile se zvýší kapacita prostor, že se časem dočkáme vyššího počtu policistů, kteří u nás budou sloužit,“ zdůraznil jaroměřický starosta Karel Müller.

V současnosti se ve směnách točí šest příslušníků republikové policie, kteří spadají pod obvodní oddělení v Hrotovicích. K dispozici mají dvě provizorní místnosti v suterénu radnice, které jsou technicky za zenitem. „V Tyršově ulici bude kapacita nastavená pro 11 policistů,“ přiblížil jaroměřický radní Martin Husa, který má ve své kompetenci bezpečnost.

Město za rekonstrukci zaplatí čtyři miliony korun, práce se dotknou přízemí. V patře jsou nájemní byty, které zůstanou zachovány. „V přízemí bude garáž pro služební vozidlo, archiv, služebna a místnost pro zadrženého,“ popsal starosta Müller.

Podle jeho slov je intenzivnější přítomnost strážců zákona v Jaroměřicích nutná z několika důvodů: Je nutné víc dohlížet na ochranu městského majetku, na pořádek ve veřejném prostoru. Dále je potřeba víc vymáhat dodržování protialkoholové vyhlášky, nepravosti se často dějí právě v podloubí u Hotelu Opera. Ve městě si taky řada řidičů neláme hlavu s placením parkovného nebo s tím, kde své auto nechá stát. „A v neposlední řadě by se měla víc kontrolovat rychlost řidičů na vjezdech do Jaroměřic,“ dodal starosta Karel Müller.

Krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková konstatovala, že policisté zvýšení komfortu pro výkon služby v Jaroměřicích vítají. Počty sloužících strážců zákona jsou podle ní odvislé od vývoje kriminality a nápadu trestné činnosti na Jaroměřicku. „A také uvidíme, jak se budou vyvíjet početní stavy u Policie České republiky,“ naznačila Čírtková. V celé republice není naplněno téměř tři tisíce tabulkových míst. Je tedy otázkou, zda by se podařilo získat nové policisty právě pro jaroměřickou stanici.