Velikonoční prodloužený víkend totiž v minulých letech vždy na silnicích patřil k těm nejtragičtějším v roce. Loni v České republice během Velikonoc při dopravních nehodách zahynulo 15 lidí.


„I my samozřejmě, především na Velikonoční pondělí, posílíme hlídky. Kontrolovat budeme hlavně alkohol,“ zmínil Jan Šrutka z třebíčského dopravního inspektorátu Policie ČR.


Navíc v sobotu se jede 21. Horácká rallye, která způsobí půldenní uzavírky mezi těmito místy: Tasov – Budišov, Otradice – Čikov, Březka – Pyšel, Zahrádka – Náměšť nad Oslavou.


Z Karlova náměstí v Třebíči bude doprava vykázána po celou sobotu. Řidiči musejí počítat se zvýšeným pohybem soutěžních vozidel mezi Třebíčí, rychlostními zkouškami v okolí Náměště, Budišova a servisem ve Vícenicích u Náměště.


„O víkendu mě čeká návštěva rodičů a veškerého příbuzenstva na vsi. Budu s sebou všude vozit děti a teď jsem zjistila, že bude množství uzavírek.

Zrovna v tu sobotu, kdy jsem si chtěla všechno vyřídit. Vůbec z toho nejsem nadšená, protože se budu plácat někde po objížďkách,“ reagovala například maminka Matěje a Honzíka, Vladimíra Smutná z Třebíče. Organizátoři motoristické soutěže však na termín, který jim Federace automobilového sportu nabídla, kývli ve chvíli, kdy netušili, že se trefují zrovna do Velikonoc.


Meteorologové slibují od pátku do pondělí vyloženě proměnlivé počasí, kdy se ráno objeví i přízemní mrazíky a mlhy.


To je další negativní faktor. A v neposlední řadě je třeba připomenout, že silnice budou plné svátečních nezkušených řidičů. Je proto dobré na cestách předvídat a být tolerantní.