Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie pohrozila u mostů v Poušově pokutami

Třebíč - Je půl osmé ráno. Před mostkem přes řeku Jihlavu v Poušově se řadí auta. Musí nejprve pustit řidiče jedoucí v protisměru. Na starý most se dvě auta vedle sebe nevejdou. Přesto jich během hodiny projede více než tři sta šedesát.

4.6.2016
SDÍLEJ:

Zatímco u mostu přes náhon je značka povolující vjezd vozidlům do šesti tun, na most přes řeku Jihlavu smí jen auta do dvou tun.Foto: Deník/ František Vondrák

Krom nadměrné dopravy tamní mosty nadměrně zatěžují také řidiči, kteří překračují jejich povolenou zátěž. Zatímco u mostu přes náhon je značka povolující vjezd vozidlům do šesti tun, na most přes řeku Jihlavu smí jen auta do dvou tun. Přesto není nijak výjimečné potkat tam dodávky i těžší automobily.

„V minulém týdnu most přejel dokonce autobus s vlekem, který se na úzký most téměř nevešel, o několikanásobném překročení povoleného zatížení nemluvě," popsal správce místních komunikací a mostů Vojtěch Novák z třebíčského odboru dopravy.

Neukáznění řidiči zkracují životnost

Snaží se apelovat na řidiče, aby dodržovali povolené zatížení mostu. A žádá policisty, aby zvýšili počet kontrol v inkriminovaném úseku. „Po mostním provizoriu, montovaném Bailey Bridge v Poušově, mohou jezdit pouze automobily o okamžité hmotnosti do dvou tun. Mostní provizorium je ve špatném technickém stavu a jeho přetěžování zkracuje jeho životnost. Upozorňujeme řidiče, že výše pokuty za porušení zákazu se pohybuje na horní hranici a strážníci zde budou postupovat nekompromisně," dodal Novák.

Na kontrolu do Poušova vyráží městská i státní policie několikrát denně. „Strážníci během běžného výkonu služby provádí kontroly v Poušově. Kolikrát se na místo za den dostanou, nemůžu říct, protože to vždy závisí na vytíženosti jednotlivých hlídek. Někdy to může být dvakrát za den, jindy třikrát nebo čtyřikrát. Kontroly se dějí a provádíme je stále," informovala mluvčí třebíčských strážníků Lucie Šerková.

A hlídat most bude také státní policie. „Kontroly máme naplánované v rámci běžného výkonu služby i při mimořádných dopravně-bezpečnostních akcí tak, aby tam řidiči protiprávní jednání nepáchali," sdělila mluvčí krajského policejního ředitelství Dana Čírtková.

Pokud strážníci či policisté nachytají při kontrole řidiče, který se svým vozem překročil povolenou tonáž, nevyhne se pokutě. „Pokud přes most, kde je nejvyšší povolená hmotnost, projede řidič s vyšší hmotností, tak se dopustil přestupku a my mu můžeme uložit v blokovém řízení na místě pokutu až dva tisíce korun," dodala policejní mluvčí.

Objízdné trasy

Zvýšený provoz automobilů se dá v Poušově očekávat po celou dobu výstavby nového Podklášterského mostu v Třebíči. A to i přesto, že oficiální objízdné trasy vedou jinudy.

Objízdná trasa pro auta do 7,5 tun vede přes Komenského náměstí, po ulici Bráfova třída, Sportovní, Rafaelova, Míčova, Táborská, U Kuchyňky a ulici 9. května zpět k uzavřenému úseku. Délka trasy je necelých sedm kilometrů.

Pro auta nad 7,5 tun je Policií ČR stanovena objízdná trasa přes obce Červená Hospoda, Krahulov, Okříšky, Přibyslavice a Novou Ves. Tato trasa je dlouhá 20 kilometrů.

Pokud vše půjde tak jak má, auta by se na nový Podklášterský most mohla vrátit na začátku listopadu.

O nutné opravě poušovských mostů se mluví již několik let. Původní plány počítaly s tím, že se zrekonstruují ještě před zbouráním Podklášterského mostu. To se však nakonec nestihlo.

Naposledy zastupitelé zahájení první etapy, která měla zahrnovat most přes náhon a opravu tamní přilehlé autobusové točny se zastávkou, odložili loni na podzim. Právě na autobusovou část by totiž mohlo město získat dotaci. Výsledek dotačního řízení by město mohlo znát v blízké době a rekonstrukce mostů začne nejdříve v následujícím roce. Pokud nedojde opět k odložení.

Autor: František Vondrák

4.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení