Potvrdila to jedna ze čtenářek Deníku, která uvízla v úterních odpoledních kolonách. Dokonce popsala situaci, kdy údajně nefungovaly semafory ve zmíněné křižovatce a auta ve směru od Znojemské dávala přednost zprava vozům ve směru od nemocnice.

„O tom nevím, že by semafory v křižovatce Bráfova – Nádražní už v době uzavírky byť krátce odpoledne nefungovaly. Každopádně nás trápí náklaďáky, které se derou do centra po průtahu směrem od Brna,“ poznamenal třebíčský místostarosta Vladimír Malý (ČSSD).

„V reakci na to jsme domlouvali součinnost republikové a městské policie. Kamiony, které neuhnou na rampách u nemocnice směr doleva na Jaroměřice a projedou kolem soudu, policisté ve vybraných časech zastaví a pošlou přes dopravní terminál zpět na rampy,“ vysvětlil Malý.

Ilustrační foto.
Stará paní nevypnula vařič, z bytu unikal plyn

Aby se velká auta netlačila k viaduktu u vlakového nádraží a tam se složitě neotáčela, nebo aby nevjížděla do Jungmannovy ulice, kde ucpávají příjezd na provizorní kruhový objezd u katastrálního úřadu.

Po internetu koluje aktuální video, kde řidič modrého příměstského autobusu skoro nezvládá projet právě zmíněným kruhovým objezdem. Zarazí se, další autobus, který je za ním, to vezme rovnou do protisměru a kolegu tak předjede. Video má ilustrovat, že je okružní křižovatka příliš těsná a působí kolaps dopravy.

„Já osobně jsem si sedl vedle šoféra autobusu, nechal jsem se křižovatkou provézt a šlo to bez komplikací. Je to na schopnostech řidiče,“ reagoval místostarosta Malý.

Nebylo by lepší do křižovatky u katastrálního úřadu dát semafory? „Kruhák je tam na žádost policie. Semafory by dopravu zablokovaly natvrdo. Provizorní okruh je nejlepší řešení,“ řekl místostarosta Vladimír Malý.