V internetové diskuzi Deníku se čtenář Tonda domnívá, že je to naprosto ukázkové populistické rozhazování veřejných prostředků v nejméně vhodné době, kdy by se mělo šetřit na všech frontách. „Na jedné straně radnice vystupuje jako dojemný šetřílek - viz naprosto nepromyšlené slučování uměleckých škol, které „ušetří“ sice pár set tisíc, na druhé straně rozhazuje desetimilióny do aktivit, které provozují soukromé subjekty! To je naprosto nehorázné,“ zlobil se.

Tvrdil, že pokud je vedení třebíčské radnice skutečně tak „pravicové” jak se prezentovalo, mělo by správně Lagunu i Polanku zprivatizovat, ať se o to naplno starají soukromé firmy.

Nemáme tu nic, což je katastrofa

Starosta Třebíče Pavel Heřman však nepovažuje cestu privatizace plaveckých areálů za rozumnou. Podle něj mají radní před sebou dilema.
„Musíme rozhodnout, co s tím uděláme. V první fázi by se investovalo do technologického doplnění, aby mohla Laguna fungovat celoročně. Polanka by zatím zůstala jako doplňková záležitost,” vyjádřil se Heřman.

Letní sezona na Polance, kde dosud není zřízen příhřev vody, byla špatná. Na Laguně se dělala průběžná údržba, proto byla v létě zavřená. „Lidi jezdí za koupáním do Brna, do Jihlavy. My tu nemáme nic, což je katastrofa,” řekl starosta. Podle něj je třeba nastavit systém tak, aby fungoval.

„Nedokážu si představit že by lidi chodili do aquaparku někde na sídlišti za nějaké dvě tři stovky, když můžou jít na Polanku v klidném parku pět minut od centra za šedesát korun. Možná že jednou nebo dvakrát za rok se rodina rozhodne na Lagunu vyrazit, ale když dá za vstupné tisícovku je to čtyřikrát víc než za vstup na Polanku. A to už si kde kdo rozmyslí,“ argumentoval čtenář Kouda v internetové diskuzi Deníku.

Upřednostnění opravy Laguny před zvelebením Polanky mu vadí. „Proč by se nemohla dál rozvíjet? A nemusí z ní ani být aquapark a přece bude vždycky mnohem lepší než Laguna…,“ namítal. Téhož názoru byl čtenář Mirek, který poznamenal: „Když tam máme památkově chráněný objekt od architekta Fuchse, který měl nedávno dokonce velkou výstavu ve Vídni, tak nechápu, proč by v Třebíči nemohl být tento architekt zviditelněn tak, že by se zrevitalizovalo místo, kde onen objekt stojí.“

Ohřev by byl drahý

Starosta Pavel Heřman na adresu Polanky uvedl: „V žádném případě nechceme Polanku zlikvidovat. Držet ale provoz v obou zařízeních naplno, za cenu toho, že bychom doplatili tolik, že přijdeme o kalhoty, to si také nemůžeme dovolit.” Úpravy Polanky by prý vyžadovaly nejspíše více peněz než úpravy Laguny.

Lidem na Polance nejčastěji vadí, že v bazénech bývá poměrně studená voda. „Vyhřívání bazénů na Polance je skutečně problém. Přitom je to jednoduchá záležitost. Když tam spočtete objem vody v bazénech, je to kolem tří tisíc kubíků vody. Všechny moderní aquaparky mají o hodně menší objem vody, i ten jihlavský, většinou kolem šesti až sedmi set kubíků. To jsou náklady o něčem jiném! Na Polance máme padesátimetrový bazén s dvoumetrovou hloubkou – to je obrovské množství vody. To není jednoduché jen tak ohřát,“ mínil František Pleskač, který byl jednatelem firmy provozující Polanku od roku 1993 do roku 2004.

Podle Pleskače byla za komunistů voda v bazénu na Polance vyhřívaná tepelnými čerpadly, která vodu sice výrazně neohřála, ale udržovala teplotu, aby nevychladla. V té době byla cena za elektrickou energii nepoměrně nižší než dnes. Podle něj je kvůli úsporám současný trend stavět krytý a otevřený bazén v blízkosti sebe. „Kdysi se měl stavět krytý bazén tam, co je dnes lanové centrum za plaveckým areálem Polanky. Nakonec bazén postavili jinde,“ připomenul historii Pleskač.