Hokejisté Horácké Slavie už zase trénují. I když stále není jasné, zda nová sezona bude prvoligová, trenéři Kamil Pokorný s Lubošem Slámou připravují tým plný mladíků, aby v srpnu mohli skočit na led.

„Začneme tak, aby se hráči dostali do tempa, od 4. května začneme dávky zvyšovat. Hráči měli oproti jiným rokům dvouměsíční volno,“ popisuje hlavní kouč.
„Hokej se tady dělá dobře, i pro mě to bude škola, já chci zase klukům předat svoje zkušenosti,“ doplňuje kolegu jeho nový asistent Sláma, který dlouhé roky odehrál ve druholigovém Žďáře.

Posilovna, umělka lesopark a tartan

„Chceme, aby tréninky byly pestré a různorodé,“ dodává Pokorný a vypočítává místa pro trénink. Hokejisté využijí umělou plochu a posilovnu na zimním stadionu, terén sousedního lesoparku, umělou trávu i tartan ve městě.
Hráči všech devět týdnů stráví v Třebíči, trenéři kvůli finanční náročnosti soustředění neplánují. „Každý trenér by si to přál, ale využijeme domácích stanovišť,“ vysvětluje Pokorný, zároveň sportovní manažer Horácké Slavie.

Na prvním tréninku to s nadsázkou vypadalo jako v hodině tělesné výchovy střední školy. „Máme mladý kádr, kdyby tady nebyl Marcel Hrbáček, tak by byl průměr ještě nižší,“ naráží kouč na přítomnost osmatřicetiletého veterána.

„Hráčům jsme řekli, že tady už dlouho nikdo neměl takovou šanci, aby byl přechod z juniorů do chlapů v takovém velkém počtu. Je to pro ně velká výzva, mají šanci pracovat a dokázat, že do kádru patří,“ burcuje lodivod, který loni tým v první lize zachránil. Výkonná rada klubu mu dala šanci i pro nový ročník.

Bude ale prvoligový? „Zatím není rozhodnuto, snažíme se zabezpečit sezonu co nejlépe, ale není to jednoduché. Musíme se zavázat, že pokud soutěž přihlásíme, budeme schopni ji také dohrát. Čas na přihlášení první ligy máme do poloviny května, ale je možné, že požádáme o odklad,“ vysvětloval situaci na webových stránkách klubu generální ředitel Horácké Slavie Karel Čapek.

„Potřebujeme podporu od partnerů jako je město nebo ČEZ, abychom mohli hrát důstojnou roli,“ přidává Pokorný. „Podle finanční a sportovní situace budeme chtít kádr doplnit, ale dál chceme stavět na vlastních odchovancích a pyšnit se tím, že máme kádr složený z Třebíčáků,“ vyzdvihuje.

Farmou nebude

Klub s hvězdou ve znaku sice není „farmou“ žádného extraligového klubu, přesto je spolupráce s kluby z nejvyšší soutěže pravděpodobná.
„Máme kontakty na Mladou Boleslav, protože pan Šindel (sportovní ředitel nováčka extraligy – pozn. autora) tu má kořeny. Budeme toho chtít využít. Rýsuje se docela dobrá spolupráce také s Českými Budějovicemi. Klub projevil zájem, protože dříve se Budějovicím vyplatilo poslat hráče jako Mertl nebo Gulaš do nižší soutěže jako je první liga,“ vysvětluje Pokorný, který je zodpovědný za sportovní úsek Horácké Slavie.