Nevýslovné dojetí na tvářích všech zúčastněných, proudy slz a hluboký zármutek. Pohřeb čtyřleté Olinky z Čáslavic a její babičky, které zemřely poté, co je v centru obce srazilo druhého května auto, byl nesmírně emotivní. Vše umocnila píseň Makeba od francouzské zpěvačky Jain, která byla Olinčinou oblíbenou a která zazněla na konci smutečního obřadu. „Rodiče Olinky prosí, abyste se pokaždé, když tuto píseň uslyšíte, usmáli a vzpomenuli na Olinčin krásný úsměv,“ požádal smuteční řečník všechny pozůstalé, jichž dnes na Nový hřbitov v Třebíči dorazilo obrovské množství.

Ilustrační foto
Policie obvinila řidiče za nehodu v Čáslavicích. Hrozí mu až šest let vězení

Řečník připomněl, že Olinčina oběť pomohla zachránit tři další děti, které získaly její orgány. „Její odkaz tak žije dál právě v těchto zachráněných dětech a její srdíčko bije i nadále,“ uvedl obřadník.

Ten zároveň tlumočil přání Olinčiných rodičů. „Obejměte doma své děti a rodiče. Objímejte je každé ráno a dejte jim pusu tak, jako to dělala Olinka svým rodičům a starší sestřičce,“ poprosil ceremoniář všechny přítomné, jimž do očí vzápětí vytryskly slzy bolesti.

Olinčina starší sestřička byla také při nehodě, ale naštěstí z ní vyvázla jen se zraněním. „Olinka ráda tancovala a zpívala. A nejvíce snad milovala písničku Makeba, při které tancovala právě se svou sestřičkou,“ sdělil obřadník, který se jménem zarmoucené rodiny rozloučil i s Olinčinou babičkou.

Olinčina babička

Ta po sobě zanechala čtyři dospělé děti. „Sama pocházela z velké rodiny a měla spoustu přátel. Její životním přáním bylo spojit tuto obrovskou rodinu, což se jí splnilo minulý rok při oslavě jejích narozenin,“ sdělil řečník.

Ilustrační snímek
Tragédie v Čáslavicích: jedno ze zraněných dětí v nemocnici zemřelo

Olinčina babička svou rodinu hluboce milovala a vždy byla každému jejímu členovi velkou oporou. „Měla také ráda tanec, přírodu, houbaření, květiny a ráda pracovala na zahrádce. Milovala slunce a moře. Byla srdečným a milujícím člověkem. Milovala život a vše, co k němu patří,“ zavzpomínal obřadník na ženu, která dlouhá léta pracovala v třebíčském obuvnickém podniku BOPO.

Nezměrná bolest bude v srdci všech přítomných ještě hodně dlouho usazena. Možná už nikdy nezmizí. Obrovská láska, kterou však k Olince a její babičce všichni pozůstalí na pohřbu projevili, však snad tuto bolest alespoň trochu zmírní.