Vzhledem k tomu, že z Moravských Budějovic LSPP zmizí úplně, oficiálně ji bude zajišťovat pouze Třebíč a od pátku do neděle i Náměšť nad Oslavou. Šestice tamních lékařů se bude střídat ve službách v pátek od 14 – 17 hodin a v sobotu a neděli od 9 – 18 hodin.

Třebíčská nemocnice bude od nového roku v pracovních dnech otevřena pro dospělé, děti i dorost od 17 – 22 hodin. O víkendech pak pro dospělé od 9 – 22 hodin a pro děti od 8 - 21 hodin.

Zubní pohotovost bude na Třebíčsku zajišťována pouze o víkendu přímo v třebíčské nemocnici od 9 – 12 hodin, ve všední dny pak v jihlavské nemocnici od 15 – 19 hodin, pokud už lidé nestihnou navštívit svého zubaře.

Jemničtí budou mířit na pohotovost do Dačic v sousedním jihočeském kraji.

„LSPP slouží především pro případy odkladné péče, kdy dojde ke změně zdravotního stavu nebo zhoršení chronického onemocnění a nelze již čekat na řádné ošetření praktickým lékařem,“ konstatoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hájek.

Ministerstvo zdravotnictví nyní připravilo pro příští rok zpoplatnění návštěvy pohotovosti ve výši 90 korun. V případě akutních potíží ohrožujících život i zdraví bude zasahovat zdravotní záchranná služba, která bude mít nepřetržitý provoz a na Třebíčsku bude vyjíždět ze čtyř stanovišť – z Třebíče, Náměště nad Oslavou, Moravských Budějovic a nově zřejmě i z Jemnice. K dispozici bude jako dosud na lince 112 nebo 155.