Grantový systém je rozdělený do několika programů. „Je to kultura, zájmové aktivity, prevence kriminality a drogové problematiky, rodina zdraví a cestovní ruch. Každý člověk může žádat maximálně čtyřikrát s tím, že v daném konkrétním programu kromě cestovního ruchu může pouze jednou,“ sdělil starosta města Pavel Pacal.

U některých částí město snižuje maximální poskytnutou částku. „Jde o snížení buď z padesáti tisíc na čtyřicet tisíc korun, nebo ze čtyřiceti na třicet. Je to z důvodu, že se snížila i alokace grantového systému jako celku a také kvůli výpadku příjmů na straně města,“ vysvětlil Pacal.

Naopak ze systému zmizel program ekologie. „V minulých letech u něj byl minimální zájem, protože jsme do ostatních grantových programů zakotvili enviromentální složku tak, abychom ji i nadále podporovali,“ uvedl starosta.

Všechny informace pro žadatele budou k dispozici na webových stránkách a na osobní schůzce, která je plánovaná v průběhu ledna. „Schůzka s žadateli je závislá na opatřeních, která v dané době bude platit,“ dodal Pacal.