Přesně ve stejný den a hodinu se na všech kontinentech uskuteční již třetí ročník. Pochod startuje zítra odpoledne ve 13 hodin.

Start přichystala i Územní organizace Svazu diabetiků v Třebíči. Z prostranství před Všeobecnou zdravotní pojišťovnou v ulici Na potoce se účastníci vydají na zhruba třicetiminutový výšlap do Libušina údolí. „Na tuto akci, která se uskuteční za jakéhokoliv počasí, srdečně zveme všechny, nejen diabetiky. Máme připraveny drobné upomínkové předměty,“ vzkázala za organizátory Marie Navrkalová. Jak připomněla, startovné se nevybírá. Pochod má především upozornit na problém jménem diabetes mellitus, který se může objevit v životě každého z nás. Zároveň bude celkovým počtem účastníků usilovat o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Pochod proti závažnému chronickému onemocnění, lidově zvaném cukrovka, při němž dochází k poruše tvorby inzulínu, pořádá Světová nadace proti diabetu. Každoročně připadá na 14. listopad, Světový den diabetiků jako památku na den narození kanadského objevitele inzulínu Frederika Bantinga.