Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. „K večeru očekáváme ojediněle slabý déšť nebo přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat mezi čtyřmi a sedmi stupni na Vysočině, na jihu Moravy má být o jeden stupeň tepleji,“ sdělil Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Meteorologové také varují před silným větrem na Vysočině v noci na pátek.

V pátek přejde přes naše území studená fronta. „Očekáváme proměnlivou oblačnost, na většině území sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. Noční teplota může klesnout k minus třem stupňům Celsia, na Vysočině lze očekávat i minus čtyři stupně. Přes den budou až tři stupně nad nulou. „V noci na sobotu se může vytvářet náledí. Ve vyšších polohách se mohou ojediněle tvořit i sněhové jazyky,“ varoval Hruška.

Sněhové přeháňky a teploty kolem nuly budou na Vysočině také v sobotu. Meteorologové navíc varují, že se v noci na sobotu se může tvořit náledí. Ve vyšších polohách místy i sněhé jazyky.

Předpověď počasí

Zdroj: Youtube

Sněhové přeháňky mají pokračovat i v neděli, noční teploty budou podobné jako předchozí den. Klesnou až k pěti stupňům pod nulou, a pod bodem mrazu mohou zůstat i přes den. „Nejvyšší denní teploty na jihu Moravy předpovídáme mezi minus dvěma a plus dvěma stupni na jihu Moravy, na Vysočině může být opět o stupeň chladněji,“ upozornil Hruška.

Zimní charakter počasí se sněhovými přeháňkami vydrží i v příštím týdnu, kdy by se nejvyšší teploty měly pohybovat pouze kolem nuly.

V pondělí se budou přeháňky objevovat místy, v úterý a ve středu již pouze ojediněle. Ráno budou teploty klesat k minus jednomu až pěti stupňům pod nulou, přes den se budou držet mezi minus dvěma a plus třemi stupni.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT: Třebíčská borovice je ze Smrku. Vánoční strom se na náměstí stěhoval v noci

Zdroj: Deník/Milan Krčmář