Až do poloviny května potrvá výměna asfaltového povrchu od křižovatky u gymnázia, přes Smetanův most po ulici Cyrilometodějská. Celý úsek bude průjezdný za částečného omezení. Přesné datum, kdy práce začnou, zatím nepadlo. „Ukončení prací předpokládáme před uzavírkou mostu v ulici Hrotovická,“ řekla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Na stavbě nového mostu přes železnici a opravě ramp u nemocnice se bude moci začít pracovat od 12. května. V návaznosti na zprovozněný úsek Třebíč – Střítež. Úplná uzavírka mostu se dotkne provozu v celém městě. Hotovo má být do konce stavební sezony, tedy do konce října.

Městský úřad v Třebíči.
Cenu hejtmana získalo město Třebíč, průmyslovka a Třebíčské centrum

Další dopravní mezení jsou menšího rozsahu. Od úterý 23. dubna bude z důvodu kompletní rekonstrukce uzavřena ulice Zdislavina, a to od zatáčky u dětského hřiště u řeky po křižovatku s ulicemi Viktorinova a Cyrilova. Uzavírka potrvá do 15. června. „Objíždět uzavřený úsek budou moci řidiči ulicemi Cyrilova, Týnské údolí, Mládežnická, Jelínkova, Velkomeziříčská a Cyrilometodějská. Rekonstrukce silnice zahrnuje novou spodní konstrukci i povrch, v rámci akce dojde také k prodloužení protipovodňové zdi,“ popsala mluvčí Martakidisová.

Od pondělí 22. dubna budou v ulici Demlova omezena parkovací stání před budovou s prodejnou potravin, restaurací a dalšími provozovnami. Stání před objektem budou uzavřena do 6. května, parkovací místa na boční straně objektu budou zrušená do konce září. Důvodem je přístavba a stavební úpravy objektu.

Od čtvrtka 25. dubna do konce srpna bude úplně uzavřena ulice Chelčického v Borovině a chodník v ulici Pražská. „Důvodem uzavírky je rekonstrukce vodovodu, kanalizace a veřejného osvětlení, přeložka plynu a telekomunikačních kabelů a vybudování nové silnice,“ vyjmenovala mluvčí.