O dvouhodinový programu se postarají artisté z Francie, Itálie, Polska a Ukrajiny, k vidění bude unikátní drezúra zeber, velbloudí karavany, volný výcvik plnokrevných arabských hřebců a poníků i vysoká škola andaluských koní a lipicánů. „Přivezeme také naši chloubu, čtyřměsíční medvíďata, dvojčátka Valoše a Lady," dodává majitelka proslulého cirkusu Marie Berousková.

Diváci se mohou těšit na profesionální úroveň umělců a jejich choreografií, které se pravidelně po dvou letech obměňují. „Jsme jediný český cirkus a jeden z mála v Evropě, jehož představení provází živý orchestr s vlastní hudební kompozicí," říkají Berouskovi.

Národní cirkus Originál Berousek v Třebíči setrvá od čtvrtka 12. do neděle 15. června. Ve všední dny a sobotu se představení konají od 17.30 hodin, v neděli, kdy cirkus město opouští, už v 11 hodin. Pokladna je každý den otevřena od 10. hodiny, navštívit je možné také zoopark s velkým množstvím cizokrajných zvířat. Během polední pauzy mezi 12. a 14. hodinou jsou kasa i zvěřinec zavřené.