Kdy přesně končíte v senátu?
Končím 20. října.

Už víte, co budete dělat dál?
Trošku si odpočnu a pak mám nějaké pracovní nabídky, které zvažuji. Svou další perspektivu vidím spíš v částečném úvazku nebo v nějakých doplňcích, mám nějaké nabídky ve výukové oblasti, uvidím, co z toho bude. Mám na mysli školu typu policejní akademie, vzdělávací zařízení pro bezpečnostní složky a podobně. Na plný úvazek už to ale dělat nechci, mám přece jen věk a potřebuji si odpočinout.

Vy vlastně bydlíte kde konkrétně?
Teď jsem většinu času pracovně trávil v Praze. Bydliště mám kousek od Vysočiny ve Veverské Bítýšce.

Kdyby vás někdo ještě lákal do politiky, třeba by vás chtěl na kandidátku do nějakých voleb, kývl byste?
Myslím, že mě už nikdo nezláká. V politice jsem byl 14 let, od roku 2004, kdy jsem se stal ministrem, to je myslím docela dlouhá doba. Předtím jsem byl 14 let v bezpečnostních složkách. Taky jsem už nikde nechtěl figurovat, kandidovat. Cítím, že potřebuju změnu životní náplně. Politika mě už moc nenaplňovala. Zdálo se mi to už trochu stereotypní. Pokud bych mohl využít své zkušenosti z politiky a z bezpečnostních složek, rád je předám.

A ty poslední dny v senátu strávíte jak?
Už mám sbaleno, ale ještě mě čeká ve středu a ve čtvrtek plenární schůze, je tam víc jak třicet bodů, které se musejí projednat, pojedeme na plno. Noví senátoři zatím nemají složený slib, nemůžou hlasovat, tak musíme fungovat my.

Trvalý pobyt máte mimo Třebíčsko. Kdybyste ovšem, čistě teoreticky, v okrese Třebíč mohl v uplynulých dvou týdnech volit do senátu, komu z devíti kandidátů byste dal svůj hlas?
Místo mě se přihlásila sociální demokratka paní Dobešová, tak bych ji asi podpořil. Ale je to hypotetická otázka, nebydlím tam.